شب یلدا بر شما خجسته باد!
ساعت ٦:۳٢ ‎ق.ظ روز ۳٠ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

با امید به این که امشب، شب یلدایی خوش در کنار دوستان و خانواده داشته باشید، شما را به خواندن چند یادداشت ارزنده درباره ی جایگاه این شب در تاریخ و فرهنگ ایران، در تارنمای پژوهش های ایرانی (نوشته های دکتر رضا مرادی غیاث آبادی) دعوت می کنم.

یادداشتی از پروفسور پرویز رجبی، ایران شناس برجسته، را نیز می توانید در تارنگار ایران سرزمین مهر بخوانید.

همچنین خوب است که پیشنهادهای حسین عبیری گلپایگانی، فعال محیط زیست، را درباره ی برگزاری شب چله ای هماهنگ با محیط زیست، در کوهستان سبز بخوانید.


 
گزارش همایش هشتگرد
ساعت ۸:۳۸ ‎ب.ظ روز ٢٩ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

 گردهمایی به مناسبت روز جهان کوهستان به همت دفتر نمایندگی انجمن کوه نوردان ایران در ساوجبلاغ – نظرآباد و طالقان،  در روز 28/9/1390 در فرهنگسرای یاس هشتگرد با حضور بیش از 200 نفر از کوه نوردان، طبیعت گردان، محیط بانان، و پیشکسوتان کوه نوردی و علاقمندان محیط زیست و کوهستان برگزار گردید.

گزارش را در تارنگار دفتر یاد شده (اینجا) بخوانید.


 
می ترسم در هوای تهران نفس بکشم!
ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز ٢٩ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

اسماعیل کهرم- پایگاه خبری شهر الکترونیک

راه دور نرویم خود من مشکل ریه پیدا کردم و آخر سر همین چند ماه پیش مجبور به جراحی شدم. نه در عمرم لب به سیگار زده ام که حالا فکر کنید دود و دخانیات مسبب این مشکل من بوده و نه مسئله دیگری مطرح بود. مسئله فقط و فقط آلودگی هوا بود که ریه های ما را سوزانده است. این در حالی است که من بیشتر وقتم را در طبیعت می گذرانم و چنین مشکلی پیدا کرده ام بیچاره کسانی که تمام روزهای خود را در تهران می گذرانند. خدا می داند چه بلایی سر ریه هایشان آمده است.

در بیمارستانی که عمل جراحی ریه را انجام دادم پزشکان می گفتند مراجعات برای درمان و جراحی ریه به قدری زیاد شده که خود ما هم می ترسیم.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
روز جهانی کوهستان در المستان
ساعت ٤:٢٧ ‎ب.ظ روز ٢٧ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

در روز جمعه ی گذشته،‌ در حدود چهارصد کوه نورد و طبیعت دوست، به دعوت گروه کوه نوردی آرش کمانگیر بابل، جامعه ی کوه نوردان بابل، و دفترهای نمایندگی انجمن کوه نوردان ایران در بابل و آمل، در نزدیکی روستای المستان آمل گرد هم آمدند تا هم روز جهانی کوهستان را گرامی بدارند و هم یادی کنند از لیلا اسفندیاری کوه نورد برجسته ی کشور که در تابستان گذشته در گاشربروم جان باخت.

در این مراسم، از اهمیت جنگل های کوهستانی و ضرورت حفاظت از میراث طبیعی کشور گفته شد، و نیز اشاره ای شد به زندگی و کارنامه ی کوه نوردی لیلا اسفندیاری. همچنین اجرای چند قطعه موسیقی کوتاه و گپ و گفت های دوستانه، شور و حال خاصی به برنامه داد.

 


 
همایش روز کوهستان در هشتگرد
ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز ٢٧ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

دفتر نمایندگی انجمن کوه نوردان ایران در ساوجبلاغ با همکاری دیگر کوه نوردان منطقه، فردا 28 آذر از ساعت 5 تا 7 بعداز ظهر، همایشی به مناسبت 11 دسامبر روز جهانی کوهستان برگزار خواهند کرد.

مکان: هشتگرد- خیابان امام، روبروی بانک مسکن، فرهنگسرای یاس


 
سه گفتار از محمد درویش
ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ روز ٢٦ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی
 
نشست های هفتگی دکا
ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز ٢٦ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

دیده بان کوهستان (دکا) هر هفته، روزهای شنبه، از ساعت 5 تا 8 بعد از ظهر در دفتر انجمن (تهران- خیابان انقلاب، جنب لاله زار، شماره ی 590، واحد 12) نشست دارد. در این نشست ها، گزارش های مربوط به محیط های کوهستانی بررسی می شود؛ تبادل اخبار انجام می شود؛ کارگاه های آموزشی برگزار می شود؛ و به طور کلی در مورد کارهایی که انجام شده یا باید انجام شود، گفتگو می شود.

ورود به این نشست ها، برای علاقمندان آزاد است؛ لطفا برای اطلاع از این که در روز مورد نظر شما، نشست برگزار می شود یا نه، با دفتر انجمن تماس بگیرید (66712243، از ساعت 10 تا 17). همچنین علاقمندان به دریافت رایانامه (ای میل) های دکا و کسانی که می خواهند از موضوع هر نشست آگاهی یابند، می توانند با این نشانی تماس بگیرند:

iranmountainwatch@gmail.com


 
کوه ها، جنگل ها، و سلامتی
ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز ٢۳ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

کوه پیمایی یکی از طبیعی ترین ورزش ها است که هر کس می تواند متناسب با علاقه و سن و توان و وقتی که دارد، نوعی از آن را انتخاب کند و به آن بپردازد. در ایران، زمینه ی این ورزش تقریبا در سراسر کشور با فاصله ی کمی از بیشتر شهرهای بزرگ و شمار زیادی از روستاها وجود دارد؛ چرا که بیشتر سکونتگاه های کشور، برای دسترسی به آب چه از رودها و جویبارها و چه از کاریزها، در نزدیکی کوهستان پدید آمده اند.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
کوه‌ها و جنگل‌ها
ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ٢۳ آذر ۱۳٩٠ : توسط : مریم عطاریه

روز جهانی کوه‌ها فرصتی است برای ایجاد آگاهی در باره اهمیت کوه‌ها در زندگی و روشن نمودن فرصت‌ها و محدودیت‌های موجود در راه توسعه کوه‌ها و جلب مشارکت‌هایی که موجب تغییر مثبت در کوه‌ها و مناطق کوهستانی دنیا خواهد شد.
ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
گفتگوی تلفنی با خبرگزاری مهر
ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز ٢٢ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

 خبرگزاری مهر،به مناسبت روز جهانی کوهستان، گفتگویی با من داشت که می توانید آن را در اینجا بخوانید.


 
درخواست کمک !
ساعت ٤:۱٦ ‎ب.ظ روز ٢٢ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

برج سینا

احسان بشیر گنجی، برای درمان این عقاب شکسته بال که گرفتار تیر نامردمان شده، درخواست کمک کرده است؛ لطفا در صورت امکان، دریغ نورزید... و برای اطلاع بیشتر، به وبلاگ برج سینا نگاه کنید.

(یکی دو ساعت پیش، عباس ثابتیان گفت که گویا کمک کننده ای یافته است.)


 
همایش در دانشگاه شریف
ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ٢۱ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

 گروه دوستداران محیط زیست دانشگاه صنعتی شریف- روز دوشنبه 21 آذر به مناسبت روز کوهستان، همایشی با همکاری گروه کوه  و گروه دوستداران محیط زیست دانشگاه در آمفی تاتر مرکزی دانشگاه برگزار می‌شود. آقای  عباس محمدی از کوه نوردان و فعالان عرصه محیط زیست و آقای اردشیر منصوری از اعضای قدیمی گروه کوه دانشگاه سخنرانان این مراسم خواهند بود. برنامه از ساعت 16 الی 18 برگزار خواهد شد.

 


 
کوهستان جنگل پوش
ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز ٢۱ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

یادداشت به مناسبت روز جهانی کوهستان (موضوع امسال: کوه ها و جنگل ها)

عباس محمدی- سبز پرس

 دریا بنفش و کوه بنفش و هوا بنفش      جنگل کبود و کوه کبود و افق کبود

کوه از درخت گویی مردی مبارز است     پرهای گونه گون زده چون جنگیان به خود

از تیغ کوه تا لب دریا کشیده اند            فرش که ش از بنفشه و سبزه است تار و پود

چند بیت بالا، بخشی از قصیده ی زیبایی است که ملک الشعرای بهار در وصف گیلان و کوه و دشت آن سروده است.  باریکه ای بی مانند از کوهستان جنگل پوش در کناره ی خزر، و رگه هایی تُنُک تر در زاگرس و یکی دو کوهستان دیگر، گویی که هدیتی بوده است برای آزمون قدرشناسی ما در فراخنای بیابانی هول انگیز که پس زمینه ی اصلی سرزمین های ایرانی بوده است. آیا شایسته ی گشاده دستی طبیعت که چنین پرده های رنگ رنگ و چنین خوان های پر برکت را به ما ارزانی داشته است، بوده ایم؟!


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
همایش روز جهانی کوهستان لغو شد!
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز ٢٠ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

حدود یک ساعت پیش از باشگاه آرارات به ما اطلاع دادند که به علت بروز نقص فنی در سیستم برق باشگاه، همایش امروز نمی تواند برگزار شود.

از همه ی دوستان صمیمانه پوزش می خواهیم.


 
امروز؛ روز جهانی کوهستان
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ٢٠ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

به مناسبت 11 دسامبر، روز جهانی کوهستان، امروز بسیاری از کوه نوردان با سابقه و همچنین کوه نوردان جوان و طبیعت دوستان دیگر، در باشگاه آرارات گرد هم خواهند آمد تا هم تجدید پیمانی داشته باشند برای تلاش در راه حفظ محیط های کوهستانی، و هم دیداری تازه کنند.

شما نیز می توانید در این همایش دوستانه شرکت کنید!

موضوع امسال روز جهانی کوهستان، "کوه ها و جنگل ها" است و در مراسم امسال این رویداد، برنامه های زیر را خواهیم داشت:

  • سخن رانی و نمایش اسلاید، با موضوع "جنگل های کوهستانی"؛ دکتر پیمان یوسفی آذر
  • سخن رانی درباره "تاریخچه ی کوه نویسی در ایران"؛ مرتضی دزفولی
  • سخن روز؛ طرح موضوع "کوه ها و جنگل ها"
  • معرفی و اهدای لوح و جایزه به شخصیت فعال در زمینه ی موضوع سال گذشته ی روز جهانی کوهستان (اقلیت های کوه نشین و مردم بومی)
  • موسیقی و پذیرایی

 زمان: یکشنبه 20 آذر 1390 از ساعت 6 تا 9 بعدازظهر

مکان: تهران- خیابان جمهوری، کوچه نوبهار، شماره ی 17، باشگاه آرارات

 


 
گزارشی از همایش همدان
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱٩ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

گزارشی مصور از همایش در پناهگاه میدان میشان و صعود به قله ی الوند، به مناسبت روز جهانی کوهستان را می توانید در تارنگار کوهستان ببینید. (و یادداشت و عکس هایی دیگر در این باره، در: دیارالوند)


 
خیال تان راحت؛ ایران پر آب خواهد شد!
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱٩ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

چند بار گفته ام که در میان مدیران ما، گرایشی قوی برای روبراه نشان دادن همه چیز وجود دارد؛ چند سال پیش یکی از دوستان، نام این گرایش را "سیاست تلطیف فاجعه" گذاشته بود که من آن را بسیار می پسندم... . اکنون برای نمونه، توجه کنید به گفته های عبدالرضا کرباسی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست که گفته است ایران تا چهل سال دیگر به کشور پر آبی بدل خواهد شد...  ما مشکل کمبود بارش نداریم... و اصولا موضوع "تغییر اقلیم" {لابد مثل تحریم ها و بقیه ی چیزها} برای ما تاثیر منفی نخواهد داشت!

لابد، بر پایه ی همین نظرات داهیانه است که مقام های دیگر هم توصیه به افزایش جمعیت کشور یا ساختن سدهای بیشتر برای نگهداری "این همه آب" می کنند!

گفته های ایشان، و نظر محمد درویش را در این باره در  تهران امروز بخوانید.


 
درسی که باید از عربستان بگیریم!
ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱٥ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

یادداشت زیر، مانند دیگر نوشته های محمد درویش، خواندنی و تامل برانگیز است. اما یک پرسش هم از او دارم: ما از کی درس گرفته ایم که از عربستان بگیریم؟!

محمد درویش- خبر آنلاین

 عربستان سعودی، به عنوان بزرگترین و ثروتمندترین کشور خاورمیانه، امروز بیش از هر زمان دیگری از پاشنه آشیلش رنج می­ برد؛ پاشنه آشیلی که ممکن است نه تنها بسیاری از برنامه­های بلندپروازانه این کشور را آشکارا به مخاطره بیاندازد، بلکه تنش های اجتماعی گسترده ای را در سراسر خاکش دامن زده و بر موج نارضایتی ها از این رژیم پادشاهی بیافزاید.

   


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
همایش، و صعود به الوند به مناسبت روز جهانی کوهستان
ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

دفتر نمایندگی انجمن کوه نوردان ایران در همدان و گروه دیده بان کوهستان انجمن، در غروب روز چهارشنبه 16 آذر همایشی را در پناهگاه میدان میشان الوند برگزار خواهند کرد. در این همایش، درباره ی موضوع امسال روز جهانی کوهستان (کوه ها و جنگل ها) گفتگو خواهیم داشت و همچنین یک کارگاه آموزشی با عنوان "دیده بانی کوهستان" (با نمایش اسلاید و سخنرانی عباس محمدی) برگزار خواهیم کرد.

در روز پنج شنبه، صعود به قله ی الوند را خواهیم داشت. علاقمندان به حضور در این برنامه می توانند با آقای بادامی مسوول نمایندگی انجمن در همدان (09188113590) تماس بگیرند.

عکس الوند، از تارنگار ماگما


 
هفتمین همایش سالانه ی روز جهانی کوهستان
ساعت ۸:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱٢ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

 فرصتی برای گردهمایی بزرگ کوه نوردان و طبیعت دوستان

11 دسامبر (20 آذر) از سوی سازمان ملل،  روز جهانی کوهستان نامیده شده است. برای هفتمین سال پیاپی، باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات با همکاری انجمن کوه نوردان ایران، همایشی را به این مناسبت برگزار می کند.

موضوع امسال روز جهانی کوهستان، "کوه ها و جنگل ها" است و در مراسم امسال این رویداد، برنامه های زیر را خواهیم داشت:

  • سخن رانی و نمایش اسلاید، با موضوع "جنگل های کوهستانی"؛ دکتر پیمان یوسفی آذر
  • سخن رانی درباره "تاریخچه ی کوه نویسی در ایران"؛ مرتضی دزفولی
  • سخن روز؛ طرح موضوع "کوه ها و جنگل ها"
  • معرفی و اهدای لوح و جایزه به شخصیت فعال در زمینه ی موضوع سال گذشته ی روز جهانی کوهستان (اقلیت های کوه نشین و مردم بومی)
  • موسیقی و پذیرایی

زمان: یکشنبه 20 آذر 1390 از ساعت 6 تا 9 بعدازظهر

مکان: تهران- خیابان جمهوری، کوچه نوبهار، شماره ی 17، باشگاه آرارات


 
گزارشی از همایش میانرودان
ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱٠ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

در اوایل مهر ماه گذشته، از سوی چند سازمان غیر دولتی ترکیه، همایشی در شهر دیار بکر برگزار شد که موضوع آن بررسی مسایلی مانند حقوق مردمان محلی، حقوق بشر، و سد سازی بود. از آن جا که سد سازی های بی رویه، کل منطقه ی تاریخی میانرودان (بین النهرین: Mesopotamia) را زیر تاثیر مخرب گرفته، برگزار کنندگان همایش، از چند سازمان غیردولتی ایرانی و عراقی هم برای شرکت در همایش دعوت کرده بودند.

در زیر، گزارش مجید خانکی یکی از شرکت کنندگان در آن همایش، و همچنین متن بیانیه ی همایش را می بینید.

دومین فروم اجتمایی بین النهرین Mesopotamia Social Forum بین روزهای سی ام شهریور تا سوم مهر ماه 1390 با حضور بیش از 550 شرکت کننده از کشورهای مختلف در شهر دیاربکر واقع در جنوب شرقی ترکیه برگزار شد. در طی چهار روز برگزاری این گردهمایی، موضو هایی  چون: حقوق بشر، حقوق زنان، اکولوژی، رسانه، زبان، جوانان و ...، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.

چادر اکولوژی


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
اشاره ای به نقش سازمان های مردم نهاد
ساعت ٧:٠۱ ‎ق.ظ روز ٩ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

همایش جنگل ابر، با تلاش موسسه ی طنین طبیعت تیرگان، جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود، و کانون دوستداران محیط زیست دانشگاه شهید رجایی، در روز 6 آذر در دانشگاه بهشتی برگزار شد. سخن رانان همایش، مهندس محمد درویش، دکتر ناصر کرمی، دکتر پیمان یوسفی آذر، و دکتر اسماعیل کهرم بودند.

نکته ی مهمی که در این همایش چند بار و از سوی چند نفر از سخنرانان و دیگر حاضران بر آن تاکید شد، نقش مهم سازمان های مردم نهاد (NGO) در حفظ طبیعت بود. دکتر یوسفی آذر در سخنان خود، به دلایل موفقیت طبیعت دوستان در متوقف ساختن طرح جاده کشی از ابر به علی آباد اشاره کرد. او گفت که نشان دادن واکنش ِ به هنگام، برآورد خسارت های ساخت جاده و ارایه ی آن به مقام های تصمیم گیرنده، وارد شدن رسانه ها به موضوع، حضور موثر سازمان های مردم نهاد (ان جی او ها)، و حمایت متخصصان و صاحب نظران از توقف طرح، از جمله دلایلی بوده که پیروزی نسبی مدافعان جنگل را در پی داشته و عملیات راه سازی را پیش از رسیدن به جاده متوقف کرده است. یوسفی آذر در پیشنهادهایی هم که برای حفاظت جنگل های کشور داد، تقویت و حمایت از سازمان های غیردولتی را یکی از راه های بسیار مهم برای رسیدن به این هدف ذکر کرد. دیگر پیشنهادهای او چنین بود: تشکیل پایگاه داده های منابع طبیعی، تعیین مناطق بحرانی و فوق بحرانی، اجرای تضمینی قوانین فعلی و پر نمودن خلاهای قانونی، اطلاع رسانی مستمر به مردم و مسوولان.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
دیده بان و حامی حیات وحش باشیم!
ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ روز ٧ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

در شرایطی که تصرف های انسانی، راه را بر دسترسی زمستانی حیوانات کوه زی به نقاط گرم تر مانند دشت ها بسته است، وظیفه ی اخلاقی ما است که این مخلوقات زیبا را در حمایت خود بگیریم.

چند نکته:


 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
همایش علمی دماوند کوه
ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز ٦ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

انجمن دوستداران دماوند و انجمن کوه نوردان ایران، در نیمه ی نخست تیر ماه سال 1391 (پیش از "روز ملی دماوند") همایشی علمی- پژوهشی با عنوان "دماوند کوه؛ گذشته، حال، آینده" برگزار خواهند کرد. همایش شامل این محورها خواهد بود: محیط زیست، منابع طبیعی، زمین شناسی، مردم شناسی، کوه نوردی و گردشگری، فیلم و عکس، و... .

پژوهشگران را به تهیه ی مقاله و فیلم و عکس در این زمینه دعوت می کنیم. اطلاعات بیشتر، بعدا به آگاهی می رسد.


 
همایش جنگل ابر و توسعه پایدار
ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۳ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

همایش " جنگل ابر و توسعه پایدار" با هدف نگاه کارشناسانه و علمی به مقوله ی محیط زیست و توسعه پایدار، با بررسی نمونه ی موردی جنگل ابر یکشنبه ششم آذر ماه در محل کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

این همایش به مناسبت سال جهانی جنگل ها و به همت موسسه طنین طبیعت تیرگان و با همکاری جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود و کانون دوستداران محیط  زیست دانشگاه شهید رجایی برگزار می شود.

در همایش " جنگل ابر و توسعه پایدار"  اسماعیل کهرم، پیمان یوسفی آذر، محمد درویش و ناصر کرمی محورهایی نظیر  جنگل ابر؛ تنوع زیستی، جنگل ابر؛ اکوتوریسم: چالش ها و فرصت ها، جنگل ابر؛ توسعه اقتصاد محلی: تهدید یا فرصت؟، جنگل ابر؛ آموزش های عمومی حفاظت از میراث طبیعی و جنگل ابر؛ مدیریت بحران را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
نقش جوامع بومی و محلی درحفظ طبیعت و منابع طبیعی
ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز ۳ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

گردهمایی آذرماه جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست

سخنران 
دکتر تقی فرور رئیس هیات مدیره ی سنستا (موسسه توسعه پایدار و محیط زیست) و رئیس کنسرسیوم  قرق های بومی و محلی ICCA Consortium
 
زمان: یکشنبه 6/9/90               ساعت : 6-4 بعداز ظهر
 
مکان: خیابان انقلاب- خیابان قدس- جنب دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران- کوچه آذین- پلاک 13 – ساختمان شماره 2 دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران

 


 
زنده باد انتخابات آزاد!
ساعت ۸:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱ آذر ۱۳٩٠ : توسط : عباس محمدی

دیروز (30/8/90) انتخابات نمایندگان قهرمانان، مربیان، داوران، باشگاه ها، و گروه های کوه نوردی برای شرکت در مجمع عمومی فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی که در آن رییس فدراسیون انتخاب می شود، به انجام رسید.

من، به نمایندگی از سوی باشگاه کوه نوردان آرش که در انتخابات هیات استان تهران به عنوان نماینده ی این استان معرفی شده بود، یکی از نامزدهایی بودم که می بایست از میان آنان، نماینده ی باشگاه های کشور برگزیده شود. اما، خانم پروین رضایی از باشگاه کم شناخته شده ی آراد الیگودرز توانست رای بیشتری از من بیاورد. طبیعی است که ابتدا ناراحت شدم و با خود گفتم چگونه ممکن است نماینده ی یک باشگاه قدیمی (با چهل و دو سال پیشینه ی خوب) و فردی مانند من که (فکر می کنم) دست کم نیمی از کوه نوردان جدی کشور می شناسندش، از یک خانم جوان که از یک باشگاه و شهر کوچک آمده، شکست بخورد؟! یکی دو ساعت بعد که آرام شدم، با خود گفتم: «دمکراسی، یعنی همین!» گاه ممکن است که نتیجه کاملا بر خلاف پیش بینی و انتظار تو باشد... حتی گاه ممکن است که اشتباهی جدی پیش آمده باشد...، اما اگر مکانیسم و قواعد انتخابات رعایت شده باشد، نتیجه را باید پذیرفت و حتما در دراز مدت رویدادها به درست ترین شکلی که شرایط اجازه می دهد، پیش خواهد رفت.


ادامه مطلب را مطالعه کنید