یک کتاب از نجاریان
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱٦ فروردین ۱۳۸٩ : توسط : عباس محمدی

کتاب «رویای صعود» نوشته ی حسن نجاریان را در نمایشگاه بین‌المللی تهران ببینید.

یادداشت زیر را از وبلاک کوه برداشته ام:


این کتاب فقط بیان قصه ی صعود به یک کوه نیست، بلکه روایت یک زندگی و چالش بی همتا است در  صعود به یکی از قلل سر به فلک کشیده عالم،  این تلاش نمونه ای است کامل از همدلی، صمیمیت و فداکاری اعضای تیم و زندگی عاشقانه ی آنان با یکدیگر در طول سفری پر هیجان.

این اثر شاید بتواند تقدیری باشد از کارگران و زحمتکشان حاشیه ی هیمالیانوردی که بی شک بدون تلاش جانانه و بی ادعای آنان در قبال مبالغ ناچیز شاید به جرات بتوان گفت هیچ صعودی  موفق نخواهد شد.
 این تلاش و رسیدن اولین گام های کارگران ایران بر فراز قله ی هشت هزار متری یادگاری است جاودانه که تقدیم گردید به همه ی تلاش گران عرصه ی کار و تولید همان ها که مردانه می سازند و کمترین بهره را از تلاششان می برند.
  باشد که کتاب حاضر  مورد استفاده ی آن دسته از بزرگوارانی که مسئولیت رهبری تیم ها در این وادی خشن را عهده دار می گردند، قرار گیرد و بدانند باید با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند: از انتخاب تیم در کشور گرفته تا تدارکات و کشیدن رنج سفر تا سرکشیدن جام پیروزی... .
این اثر از شش فصل و حدود شصت قطعه عکس رنگی، جداول اقلام شخصی، داروئی، غذایی، فنی، نقطه نظرات کارشناس تغذیه و نظرات اعضا و پزشک تیم  تشکیل گردیده است.