حرمت قانون و اقتدار مجریان قانون کجاست ؟
ساعت ٧:۳٤ ‎ب.ظ روز ٢ خرداد ۱۳۸٩ : توسط : عباس محمدی

یاسر انصاری کجوری- سبزپرس

 آیا قوانین در کشور ما گزینشی است و آیا اقتدار مجریان قانون هم فقط در برخی ایام و برای برخی افراد وجود دارد ؟ آیا به واقع نظام اسلامی که داعیه اقتدار و قانون مداری آن قرار است الگویی برای جهان باشد به مصادیق بارز آن در کشور هم توجهی دارد ؟

به واقع برای پاسخ به پرسشهای ذهن خود هنوز به نتیجه خاصی نرسیده‏ام و هنوز باور ندارم این حاکمیت قانون و اقتدار یک دولت و یک نظام کجا و چگونه اعمال می‏شود ، وقتی که در پارک ملی سرخه حصار و در جلوی چشم مدیرکل محترم محیط زیست استان و کارمندان ، کارشناسان و محیط بانان ساعت به ساعت بناهای جدید در حال احداث است ، متخلفان در سایه مهرورزی دولت کریمه و اداره کل محیط زبست آن ، دستگاه قضا و نیروی انتظامی با آرامش در حال انتقال و تخلیه مصالح ، ساخت و ساز و تجاوز به محیط زیست استان تهران هستند و چه مهربان دولتی است این دولت که به‏رغم مشاهده این همه قانون‏شکنی و تخلف ، نازک‏تر از گل به متجاوزین نمی‏گوید.

یاسر انصاری کجوری


درد ما اینست که اگر فلان نماینده مجلس ، فلان قاضی یا فلان وزیر با تعریف پارک ملی آشنا نیست ، آقای صدوق و اقای اشرفی‏پور که آشنا هستند ؟ اگر قوانین پارکهای ملی برای دیگران مبهم است برای آقایان که مبهم نیست ، وقتی در مقابل چشمان شما و زیر چشم غیر مسلح و در تیر رس پنجره اداره کل ، در پارک ملی که وظیفه صیانتش با شما است ، اینگونه به تاراج مشغولند .  پس چه امید عبث و واهی است که فکر کنیم شما ‏توان حفاظت از سایر زیستگاههای کشور را دارید ؟

مگر نه اینکه دادستان تهران دستور تخریب بناهای غیرمجاز را داده بود، مگر بالاتر از مقام رهبری هم در این کشور و نظام فردی را می‏شناسی، مگر نه اینکه رهبری به صراحت حکم به آزادسازی اراضی پارک ملی سرخه حصار را داده اند ، مگر نه اینکه سازمان محیط زیست و اداره اطلاعات دهها ، بلکه صدها صفحه گزارش از وقایع و ریشه آن را منتشرکرده‏اند ؟ پس این چه اراده‏های مافوق قانون است که اینگونه سیلی به صورت قانون و آبروی یک دولت و یک ملت می‏زنند؟

جناب آقای محمدی زاده وقتی سازمان حفاظت محیط زیست شما توان حل مشکل پارک سرخه حصار و خجیر ( که جلوی چشمتان است ) را ندارد ، چگونه ادعای تخلیه میانکاله از لوث متجاوزین و متصرفین را می‏کنید ؟

بسیار جای تأسف و تألم است که هر روزه خبر از جولان متصرفین خجیر و سرخه حصار در مقابل چشم مأموران قانون مخابره می‏شود و امید به اجرای قانون در این مملکت را روز به روز کم‏رنگ‏تر می‏کند ، اینجاست که پاسخگویی به این سوال مشکل می‏شود که آیا اجرای قانون فقط برای قشر ضعیف جامعه است و زورمداران و زرمداران از این قانون مستثنی هستند ؟

بازهم پاسخ به این سوال مشکل است که وقتی می‏بینی که استفاده از  برق و آب و تلفن توسط متجاوزین به صورت غیر قانونی برای سالهاست که در مقابل چشمان وزیر و مدیران کل پایتخت صورت می‏گیرد ، بدون هیچ برخوردی .

جناب رئیس جمهور ، جناب دادستان کل کشور ، جناب دادستان تهران ، وزیر محترم کشور ، رئیس سازمان محیط زیست کجائید ؟ اجرای قانون و برخورد با متخلف  چه زمانی باید اجرا شود ؟ منویات رهبری چه زمانی باید جامه عمل بپوشد ؟ چرا حتی در سطح دولت هم برای اجرای قانون و برخورد با ریشه اصلی و وزیر متخلف و واگذاری زمین‏های معوض به افراد ذی حق اراده جدی دیده نمی‏شود، شما را به خدا برای حفظ ناموس محیط زیست ایران کاری بکنید ؟