اعضاي هيات مديره انجمن كوه نوردان پنج‌شنبه انتخاب مي‌شوند
ساعت ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ روز ۳٠ آبان ۱۳۸٥ : توسط : عباس محمدی
www.chn.ir

خبرگزاري ميراث فرهنگي

۱۳۸۵/۸/۳۰ - 13:36:00

انتخابات هيات مديره انجمن كوهنوردان، بزرگترين گروه غيردولتي فعال در زمينه كوهنوردي و محيط‌كوهستان پنج‌شنبه همراه با مجمع عمومي ساليانه اين انجمن برگزار مي‌شود.

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ انتخابات هيات مديره انجمن كوهنوردان، بزرگترين گروه غيردولتي فعال در زمينه كوهنوردي و محيط‌كوهستان پنج‌شنبه همراه با مجمع عمومي ساليانه اين انجمن برگزار مي‌شود.
 
هيات مديره انجمن كوهنوردان هفت نفر هستند كه به همراه يك بازرس براي دوسال فعاليت مي‌كند. در جلسه روز پنج‌شنبه هم چنين قرار است گزارش هيات مديره، بازرس، كارنامه سال گذشته و برنامه سال آينده نيز ارايه شود.
 
عباس محمدي، از اعضاي انجمن كوهنوردان ايران در گفت‌وگو با خبرگزاري ميراث فرهنگي برگزاري همايش "زن و كوه"، دومين جشنواره گزارش‌هاي كوهنوردي، نشست‌ها و جلسات گروه ديده‌بان كوهستان، تبليغات زيست‌محيطي در سراسر كشور، حمايت از برنامه صعود به قله برودپيك، انتشار گاهنامه و برگزاري همايش روز دماوند را از اقدامات اين انجمن در سال كاري گذشته عنوان كرد و افزود:«اين انجمن در سراسر كشور حدود هزار عضو دارد و در شهرهايي همچون تنكابن، رامسر، ماكو، گرگان، سمنان و كلاردشت دفتر نمايندگي دارد.»
 
مدير گروه ديده‌بان كوهستان انجمن كوهنوردان ايران در مورد برنامه‌هاي آموزشي اين انجمن گفت:«نقطه ضعف انجمن كوهنوردان در كم توجهي به مسايل آموزشي و فني كوهنوردي است. اما اين موضوع در برنامه‌هاي انجمن گنجانده شده و به تدريج در حال ارتقاء است.»
 
محمدي از حضور انجمن در فعاليت‌هاي فدراسيون ياد كرد و افزود:«حضور يك نماينده از انجمن در كميته حوادث كوهستان و همچنين كميته‌هاي ديگر فدراسيون نشان از تعامل با بخش دولتي كوهنوردي دارد.»
 
به اعتقاد محمدي، انجمن كوهنوردان توقعي از فدراسيون كوهنوردي ندارد ولي پيشنهادات و انتقادهايي هم از فدراسيون دارد كه در قالب مقالات مختلف در مطبوعات ارايه كرده است.
حسين سلطان‌زاده