نامه به شورای شهر لواسان
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ روز ٢ بهمن ۱۳۸٦ : توسط : عباس محمدی

یکی از بهترین دستاوردهای ما ، درجریان کارهایی مانند اجرای طرح نگاهبانی دماوند ، یا همراهی با اهالی کلاردشت در مخالفت با فعالیت معدن سنگ دیوچال ، و علوفه پراکنی برای حیات وحش در منطقه ی ورجین ، ارتباط هایی است که با جامعه های محلی پیدا می کنیم . این رابطه ها ، برای ما  سرمایه های بزرگ اجتماعی ای هستند که از راه های دیگر به دست نمی آمدند یا بسیار سخت می آمدند . در هفته ی گذشته ، موفق به برقراری ارتباط با هیات و گروه کوه نوردی لواسان شدیم و از طریق آنان با شورای شهر لواسان ارتباط یافتیم . این شورا بسیار علاقمند به موضوع حفاظت محیط زیست است ، و پس از آگاهی یافتن از برنامه ی ما برای علوفه پراکنی ، چند تن علوفه خریدند و برای پخش توسط ما ، به پاسگاه محیط بانی زردبند تحویل دادند . نامه ی زیر را ما برای تشکر از این شورا ، نوشته ایم :

 

شورای شهر لواسان

 

با سلام و احترام

انجمن کوه نوردان ایران لازم می داند از توجه آن شورا به موضوع حفظ محیط زیست ، بخصوص کمک به کوه نوردان و پاسگاه محیط بانی زردبند در پخش علوفه برای حیات وحش منطقه ی ورجین تشکر نماید .

یقینا همکاری نهادهای رسمی و نیروهای مردمی ، بهترین راه دسترسی به هدف هایی مانند حفظ محیط زیست است . امیدواریم که بتوانیم در پاسداری از منابع طبیعی ، و جلوگیری از تجاوز به ثروت های ملی همراه شما باشییم .

                                                                                            سبز و سربلند باشید

                                                                                                عباس محمدی

                                                                       رییس هیات مدیره و مدیر گروه دیده بان کوهستان