جای امیدواری هست ... !
ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز ٥ اردیبهشت ۱۳۸٧ : توسط : عباس محمدی

چندی پیش ، خبردار شدیم که اهالی و شورای روستای طزرجان ، هیات کوه نوردی استان یزد ، جمعیت میهن سبز ، استادان منابع طبیعی و محیط زیست یزد ، و شماری از دیگر سازمان های مردم نهاد یزد ، با اعتراض های خود  از ساخت تله کابین روی کوه برفخانه ( طزرجان ) که یک شرکت مجوز آن را از سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی گرفته بود ، جلوگیری کرده اند ( مژگان جمشیدی ، روزنامه ی کارگزاران 24/1/87 ) .

در اسفند ماه گذشته نیز رسول زندی ، کوه نورد و دوستدار محیط زیست ، از کرمان خبر داد که کوه نوردان و تعدادی دیگر از طبیعت دوستان آن استان با راه پیمایی اعتراضی به سوی یک معدن سنگ در منطقه ی " چشمه چراغو " ی جوپار و تجمع در برابر اداره کل محیط زیست کرمان ، سبب لغو مجوز آن معدن شدند . این معدن ، علاوه بر تخریب و زشت کردن چشم انداز کوهستان باشکوه جوپار ، باعث آسیب دیدن قنات های تاریخی منطقه مانند قنات گوهرریز بود .

این حرکت ها ، جای امیدواری را برای ما که از دیدن تخریب ها و آلودگی های بی شمار در طبیعت کشور سخت دل آزرده گشته ایم ، باقی می گذارد ؛ همچنین الگوهایی را برای مقابله با طرح های توسعه ی ناپایدار ، فراروی مان قرار می دهد .