ماجرای وبلاگ ما و لینک ها و کار داوطلبانه ...
ساعت ٦:۳۳ ‎ب.ظ روز ۳ خرداد ۱۳۸٧ : توسط : عباس محمدی

از هر چیز کوچک هم می توان درس گرفت ؛ یکی این که من حدود دو ماه پیش ، در تعطیلی های عید تصمیم گرفتم با تغییر قالب پرشین بلاگ هماهنگ شوم و به این ترتیب ، قالب پیشین را عوض کردم . یک نتیجه ی این کار – بی آن که من بخواهم -  این بود که تمام لینک های وبلاگ ، جز آن هایی که در یکی دو روز ابتدای ساخت وبلاگ قرار داده بودم ، حذف شد ( این لینک ها را الان هم می توانید در ستون سمت چپ ببینید ) . توضیح آن که بقیه ی لینک ها را دوست دیگری از مسیری دیگر در وبلاگ گذاشته بود . من علت فنی این را که چرا آن لینک ها پریدند ، نمی دانم . فقط بگویم که از ارادت و علاقه ام به وبلاگ هایی که در زمینه ی کوه نوردی و محیط زیست می نویسند ، به هیچ وجه کم نشده و تقریبا هر شب دست کم به 5-4 تا از آن ها سر می زنم . فقط فرصت نکرده ام که دوباره لینک ها را در وبلاگ بگذارم ، زیرا تعطیلات عید به سرعت تمام شد ( با دید و بازدید ، و یکی دو برنامه ی کوتاه کوه نوردی و گردش ) . پس از تعطیلات هم گرفتار کارهای شغلی و کارهای انجمن شدم ، و تا به امروز نتوانسته ام لینک ها را تنظیم کنم .

خوب ، درس امروز ما چی بود ؟! این که بلافاصله پس از عید ، به دو نفر از دوستان انجمنی گفتم که در تنظیم وبلاگ و به روز رسانی آن و گذاشتن عکس در آن ، به من کمک کنند . نتیجه ؟! داستان بلدرچین و برزگر را از کتاب های درسی قدیم به یاد دارید ؟ تا زمانی که به امید دیگران هستی ، هیچ اتفاقی برایت نمی افتد ، جز این که معطل می مانی ... !

همه ی این ها را گفتم برای آن دوستانی که به ما و انجمن انتقاد می کنند که چرا کارتان انسجام و نظم ندارد ، چرا برنامه ی دقیقی ندارید و ... ، بدانند و آگاه باشند که کار داوطلبانه چه مصیبت هایی دارد در این مملکت – که من به گوشه ای از آن اشاره کردم . من گله ای هم ندارم (!) و تازه معتقدم که ما ، از ان جی او های بسیار موفق این کشور هستیم ( به استناد مجموعه ی فعالیت های کوه نوردی و محیط زیستی و فرهنگی ) و خیلی از دوستان هم دور و بر ما هستند و هریک گوشه ای از کار را می گیرند ( و البته یک جاهایی را هم نمی گیرند !) .

به هر حال ، از دوستانی که لینک هایشان پاک شده ، یا از اول در کنار وبلاگ کوچولوی ما نبوده اند ، عذرخواهی می کنم ... باشد که فرصتی دست دهد یا فریادرسی برسد !