اعتراض به تخریب تپه ی تاریخی قلعه دختر در نزدیکی دماوند

چند روز پیش خبرگزاری ایسنا گفتگویی تلفنی با من داشت، درباره ی قلعه دختر پلور (با نام جدیدتر «بچه دماوند») که امروز در تارنمای ایسنا درج شده اما به دلیل ماهیت گفتگوی تلفنی، اندکی با گفته های من متفاوت است و حتی یکی دو لغزش هم دارد. به هر حال مضمون اصلی حرف من که «در کشور ما روح بساز و بفروشی بر اندیشه ی حفاظت از میراث های طبیعی و تاریخی غلبه یافته است» در گزارش بازتاب دارد (در اینجا بخوانید). مهم تر این که در پای این گزارش، پیوندهایی به سخنان ارزنده ی هنرمند جهانی و استاد دانشگاه، دکتر احمد نادعلیان آورده شده که سفارش می کنم حتما آن ها را بخوانید.

باید خون گریست به حال ملتی که فرهنگ خود را چنین پایمال می کند، برای احداث کارخانه هایی که رسالتی جز آلوده سازی محیط زیست کشور (رها سازی میلیون ها بطری پلاستیکی در کوه و دشت) ندارند!

نمونه هایی از سفال های خرد شده در زیر چرخ بولدوزرها

تپه ی قلعه دختر که تقارن شگفت آوری با دماوند دارد (داشت؟!) و تخریب شدید آن برای راه اندازی کارخانه ی آب معدنی (14/3/89).

/ 3 نظر / 4 بازدید
ادامه

خوب من ! حق داری ، خسته شده ای ، دستت به بالایی ها نمی رسد ودیواری هم ازدیوار من کوتاهتر پیدا نمی شود ، سال هاست از روی دیوار من می پرند، تو هم بپر! هرچه می خواهد دل تنگت بگو ! دل سوز من ! برای این که این سرزمین چندهزارساله به دست تو برسد ( به قول فرزندم استاد نوری ) چه خون دل ها که نخورده ام وچه خطرها که نکرده ام . به قول دیگر فرزندم کلاه قرمزی : کمی عشق ، کمی محبت ، کمی وفا فرزند من ! شاد و پادار باشید

ملت ایران !!

درودبرشما برادرمن ! نمی دانم چه هیزم تری به تو فروخته ام که چپ می روی زیرپای مراخالی می کنی ، راست می روی توی سرم می زنی ، بابا کمی انصاف ! عزیزمن ! یادداشت وزین تو را با دقت خواندم . سرمایه داری رانت خوار و وابسته با مجوز محیط زیست ومنابع طبیعی و وزارت صنایع و سازمان میراث فرهنگی ، تپه ای تاریخی را تخریب می کند تا به جای آن کارخانه آب معدنی احداث کند ، نمی دانم دراین ماجرا بنده سر پیاز بودم یا ته پیاز ! که این وسط مرا فتیله پیچ کرده ای ؟! دل بند من ! گاهی می گویی که فرهنگ ندارم ، گاهی می گویی که باید به حال من خون گریه کرد که فرهنگم را زیر پا لگد کوب می کنم ، به چه ساز تو برقصم ؟ !

رستم دستان

حتما رای بدهید و برای هر کسی که میتوانید بفرستید.نیاز به 10 ملیون رای هست: http://www.animalsmatter.org/ و http://action.petaasiapacific.com/ea-campaign/clientcampaign.do?ea.client.id=110&ea.campaign.id=6842