ازدواج موقت ، کمک به حفظ محيط زيست

در کشور ما ، آب خوردن هم سیاسی است یا سیاسی می شود ! آن چه که باید در فضایی مفاهمه آمیز یا دستکم محترمانه ، به گفتگو گذاشته شود و به نتیجه ای برسد ( یا حتی نرسد ) بسیاری اوقات در کشاکش کینه توزی ها یا رقابت های سیاسی ، به دستاویزی برای تسویه حساب با طرف مقابل بدل می شود . یکی از موضوع هایی که با گرفتار شدن در چنبر « آتو» گیری جناح های سیاسی ، نتوانسته در جمهوری اسلامی حل شود ، موضوع ازدواج موقت است . این موضوع ، در سال های اخیر چند بار از سوی گروه هایی از حاکمیت عنوان شده و هر بار گروه های رقیب با ابراز مخالفت شدید ، مانع شده اند که قضیه سرانجامی بیابد .

بدون شک ، ریشه ی بسیاری از خشونت های جنسی ، و جرم های دیگر که به ضرب و شتم و قتل منجر می شود ، محرومیت های جنسی است . فاصله ای که میان  سن بلوغ تا سن مناسب برای ازدواج هست ، مشکل تهیه ی مسکن ، هزینه های ازدواج دایم ، معضلات تشکیل خانواده به شکل سنتی ، افزایش بی کاری و در نتیجه افزایش مهاجرت  مردان جویای نان به شهرهای بزرگ ، ...و در کنار همه ی این ها ، نبود هیچ گونه امکان قانونی  ارضای جنسی در خارج از نظام ازدواج دایم ،  سبب شده که ارتباط های غیر قانونی جنسی که به  دلیل غیر قابل کنترل بودن ، گاه خطرناک هم می شوند ، افزایش یابند .

گذشته از این که به هر حال باید نیازهای عاطفی و جنسی زنان و مردانی که به هر دلیل از همسران دایمی خود جدا می شوند ، برآورده گردد ، این واقعیت را هم باید پذیرفت که بویژه در جهان امروز ، خیلی از مردان و زنان اصلا نمی خواهند ازدواج دایمی کنند و «خانواده ی مقدس» را شکل دهند . این رفتار ،  غلط نیست و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم ، تعداد کسانی که به انتخاب خود یا به جبر زمانه ، زندگی مجرد دارند افزایش می یابد .

ازدواج دایم اگر در سن پایین و صرفا ( یا عمدتا )  در پاسخ به نیاز جنسی صورت گیرد ، گذشته از آن که نمی تواند پایه ی یک زندگی شیرین و توام با تفاهم  باشد ، با کم کردن فاصله ی نسل ها ، به افزایش جمعیت منجر می شود . می دانیم که بزرگ ترین معضل یا مادر تمام معضلات زیست محیطی ، افزایش جمعیت است .

/ 8 نظر / 4 بازدید
گرشا

شما ديگه چرا؟؟؟دوستان همنورد،آيا به تبعات رواج صيغه و ازدواج موقت انديشيده ايد؟آيا با اين تدبير مدبرانه ی حضرات مشکل ازدواج جوانان مرتفع می شود؟يا از آمار جنايات کاسته می گردد؟ضمن اينکه اين قانون تنها برای مردان بوالهوس مفيد خواهد بود که بتوانند زنان بيشتری اختيار کنند.و در اين ميان تکليف دختران باکره ايکه به دليل عدم توانايی پسران در تشکيل خانواده،بی شوهر می مانند چيست؟آيا آنها هم می توانند از اين قانون استفاده کرده و کام دل بجويند؟اگر بخواهند ازدواج موقت کنند در ازدواج دائمی که در آينده ،احتمالا و به لطف قادر متعال برايشان پيش خواهد آمد،تکليفشان چه خواهد بود؟ به هر حال از مغزهای عقب ماندگانی چون اينان جز اينگونه راه حل ها نبايد هم برون تراود.آيا با ترويج ازدواج موقت مشکل بيکاری يا اعتياد يا انواع بزهکاری و...از بين ميرود؟يکی از راههای جلوگيری از انحراف اخلاقی(از هر نوعش)تشکيل خانواده است(نه برقراری رابطه ی سکسی)واين اساس خانواده است که می تواند فرد را از انحراف باز دارد.با رواج صيغه و ازدواج موقت نه تنها اساس خانواده شکل نمی گيرد،بلکه به بنيان بسياری از خانواده هايی هم که وجود دارند آسیب می رسد........

اول

گرشا نوشت : يکی از راههای جلوگيری از انحراف اخلاقی(از هر نوعش)تشکيل خانواده است(نه برقراری رابطه ی سکسی)واين اساس خانواده است که می تواند فرد را از انحراف باز دارد. چه دلیل و مدرکی برای اثبات این ادعا داری ؟ هر زوجی خوشبخت نیست ٫ اکثر آنها در فساد کامل اخلاقی و بی اعتمادی زندگی سگ گونه خود را با اختلافات بی شمار و تولید مثل چند سوسک و معتاد و دزد برای آینده جامعه تحویل می دهند ٫ روزها را می گزرانند.. شاید ادعای اینکه تشکیل خانواده مانع فساد می شود زمانی درست بود ٫ اما امروز با این فرهنگ خودپرستی و مادی و فهشای فکری فرهنگی حاکم حتی ازدواج به یک کسب درآمد و فهشاگری و خودفروشی و معامله و فروش گوشت در مقابل دریافت پول تبدیل شده.....

سوم

چه با کرد ؟ راه حل ساده نیست. به مردم باید استقلال اقتصادی داد و آزادی انتخاب و بدین گونه این فهشای عمومی فرهنگی ما را کم کرد. عشق باید حاکم و ملاک شود. ما مستقل بودن ٫ فعال بودن ٫ ضرر به دیگران نرساندن و انسانی رفتار کردن را باید یاد بگیریم. در شهرهای مذهبی ما مثل قم و اصفهان و مشهد بالاترین درصد تجاوز مردان به پسر بچه ها را داریم . چرا ؟ این جوامع که سردم دار تشکیل خانواده هستند ! جامعه ما در حال تغییر و تحول است. مردم باید به استقلال روحی و فرهنگی برسند تا برای مال و پول یکدیگر تن فروشی و ازدواج نکنند. ازدواجی که برای مال و پول دیگری است خود فروشی است. درست و مفید زندگی کردن مهم است و نه ازدواج و تولید مثل به هر قیمت. اگر تولید مثل معنی و هدف زندگی بود ٫بنابراین سوسک در شرایط مناسب سالانه یک میلیون تخم می گزارد که نزدیک به صدهزار تبدیل به فرزند می شوند. سوسک زندگی بسیار پر معنایی دارد ! با شرایط فعلی اجتماعی فرهنگی ما تشکیل خانواده به معنی ترویج فهشاگری و فساد.

دوم

در اکثر کشورهای غربی که تشکیل خانواده و نوع انتخاب را به خود مردم سپرده اند ٫ فساد جامعه از تمام زوایا و جوانب از ایران کمتر است. در این جوامع آمار زیادی ناشی از این است که آن چیزی را که ما کژ رفتاری می نامیم در میان افرادی که رسمأ ازدواج کرده اند و فرزند دارند می توان یافت. تشکیل خانواده از فساد کم نمی کند و فرهنگ فساد در هر کسی می تواند خود را نشان دهد چه مجرد و چه منأهل. در همین ایران خودمون فاسدترین افراد را در میان ازدواج کرده ها باید پیدا کرد. مجرد بودن مساوی با مفسد بودن نیست . تنها فردی که از همه چیز بی خبره و سر خودش را مثل کبک زیر برف کرده و شهامت دیدن واقعیت را ندارد بر این باوره که ازدواج به معنی فساد کمتره. ....

گرشا

آقای اول و دوم و سوم و الی آخر....از اینکه به نظر من پاسخ دادی ممنون.اولا فحشا درست است نه فهشا.دوم اینکه با برخی ازگفته هایت موافقم.اما اینکه نوشتم تشکیل خانواده از بروز ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری می کند ،مساله ایست که مورد تاکید مذهبیون است و من از این قافله جدا.و هدفم از گفتن آن،بیان توجیه کسانی است که اینگونه طرح های مسخره را در ذهن پرورش می دهند.و نیز این را هم می دانم که غالب جرائم و بزه هایی که در جامعه رخ می دهد،حاصل واپس زدگی میل جنسی و محرومیت از سکس در آرامش است. اما باز هم می گویم این طرح ،راه حل صحیح نمی تواند باشد.مادامیکه به سکس به عنوان یک مساله ی مبتذل نگاه شود و نه یک مساله ی اساسی در زندگی بشر که بسیاری از مبانی آن بر پایه ی سکس بنا شده است.جامعه ی ما شاهد کج روی و خلاف خواهد بود.

گرشا

سوم آنکه من هیچگاه نمی گویم مجرد فاسد ومفسد است و متاهل صالح.اما این را به دیده می توانم ببینم که درصد تخلف در میان کسانی که خانواده ی سالم ندارند بیشتر است.خانواده ی سالم در بستری از فرهنگ بالا،اقتصاد و جامعه ای امن شکل می گیرد.کسی که علی رغم داشتن همسر مبادرت به تخلف می کند،رابطه ی سالم سکسی با همسرش ندارد.و دچار بیماری های مزمن روانیست. در بسیاری از موارد طلاق،دو طرف بدون آنکه بدانند؛تنها به دلیل اینکه در رابطه ی جنسی با هم مشکل دارند و عملا یک یا هر دو طرف ارضا نمی شوند،تصمیم به جدایی می گیرند. بقیه ی مسایل بهانه اند.اگر یک زوج رابطه ی سکس موفق و آرامبخش را با هم تجربه می کنند؛علایق آنها عمیق تر بوده و کمتر به مشکل برمی خورند.

گرشا

در آخر باید بگویم هدف کسانیکه این ازدواج موقت را مطرح می کنند، تنها، سرپوش گذاشتن روی سایر ضعف های نظام حاکم است در ایجاد اشتغال و مبارزه با اعتیاد و... .و قصدشان استفاده از این مورد بعنوان مسکن مقطعی است وگرنه این جماعت دلشان به حال من و تو نسوخته.آماده ی بحث با تو هستم.به نظر من جنابعالی دچار پریشانی افکار و عدم تمرکز و احیانا سرخوردگی جنسی هستی!

آقای اول و دوم و سوم

گرشا از درست نوشتن فحشا ت متشکرم سعی کن از حمله شخصی دوری کنی٫ شما من را نمی شناسی و حمله شخصی نشانه ضعف فرد است و بیشتر گویای شخصیت شماست تا اینکه چیزی در مورد من بگه. با خیلی از مطالب شما موافقم ٫تنها چیزی که از نوشته هات مشخصه این است که تصورات ایده‌الیستی در ذهن پرورانده ای که بجز در سرت جای دیگری در کره زمین یافت نمی شود. لپ مطلبم این است که باید کار ایجاد کرد ٫ خانم ها و آقایان باید استقلال اقتصادی داشته باشند تا اینکه مغزها رشد کنه و افراد آزادانه همسر و دوست انتخاب کنند تنها از این طریق می شه این فرهنگ معامله گوشتی و فحشا را که در ایران حاکم است تضعیف کرد. انسان مستقل می تواند آزاد باشد و تنها یک آزاده می تواند عشق بورزد و پایه و اساس یک رابطه سالم را پی ریزی کند. من هم مثل شما با این طرح مخالفم ولی راه حل در دخالت کمتر افراد در زندگی خصوصی دیگران است. وظیفه یک دولت بهبود اقتصاد است و نه دخالت در این جور مسائل ...