نانگاپاربات صعود شد !

صعود به قله ی نانگاپاربات 

 

 

کوه نوردان ایرانی ، به سرپرستی لیلا اسفندیاری از باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند ، در ساعت 4 بعدازظهر امروز به قله ی دشوار نانگاپاربات ( 8126 متر) که در قراقوروم پاکستان قرار دارد ، رسیدند . این ، نخستین بار است که ایرانیان به این قله دست می یابند و نخستین بار است که گروهی ایرانی به سرپرستی یک زن به قله ای هشت هزارمتری صعود می کنند .

حامی مالی این برنامه ، شرکت نارون آرا ، و شعار برنامه « برای پاکیزگی رود کارون »  بوده است . اعضای گروه : لیلا اسفندیاری ( سرپرست ) کاظم فریدیان ، سهند عقدایی (از اعضای هیات مدیره ی انجمن کوه نوردان ، در دوره ی قبلی) ، حسین ابوالحسنی ، احسان پرتوی نیا ، سامان نعمتی ، و محمد نوروزی  که پنج نفر نخست به قله رسیده اند .

این صعود را به اعضای گروه نانگاپاربات ، باشگاه دماوند ، شرکت نارون آرا ، و همه ی دوستداران کوه و طبیعت شادباش می گوییم ، و آرزوی بازگشتی توام با سلامتی برای این دوستان داریم .

 

برای آگاهی بیشتر نگاه کنید به :www.iranianchallengers.com

/ 1 نظر / 43 بازدید
یاسر انصاری

با درود از اعلام امادگی شما سپاسگذارم،بی شک اقدام کانون با پشتوانه وجود و حضور شما و دوستان ما در دکا و... صورت گرفته و چنانچه به امید خدا منتج به خیر گردد،حاصل ان افتخاری برای همه سازمانهای مردم نهاد کشور.جناب محمدی عزیز،در به راه انداختن موج اعتراض عمومی به کمک و یاری شما( در خصوص پارک ملی گلستان) سخت نیازمندیم تا انشا الله اقدامات قضائیه صورت گرفته نتیجه سریعتری دهد. ضمننا پایگاه خبری کانون برای انعکاس اخبار ،فراخوان و ... انجمن کوهنوردان آماده است.