مناظره ی راديويی درباره ی منابع طبيعی

پریروز ، از ساعت ۵/۳ تا ۵ بعد از ظهر در برنامه ی رادیویی زیر ذره بین ( رادیو ایران ) ، دکتر پیمان یوسفی آذری مدیر کل جنگل های خارج از شمال ، سلیمانی مدیر دفتر مشارکت های مردمی اداره ی کل آبخیز داری ، معاون این اداره ی کل ( نام شان را به یاد ندارم ) ، مهندس درویش از اعضای هیات علمی سازمان تحقیقات جنگل ها و مراتع ، و من از دکا به دعوت تهیه کننده ی برنامه ، آقای محمود خواه ، گفتگویی داشتیم در مورد وضع منابع طبیعی کشور . دکتر شریعت نژاد مدیر کل جنگل های شمال هم تلفنی در برنامه شرکت کرد .

در این جا  نمی خواهم وارد جزییات مباحث مطرح شده در آن برنامه شو م. بلکه می خواهم اشاره کنم که مدتی است ، نه تنها بسیاری از مطبوعات و خبرگزاری ها ، بلکه حتی صدا و سیما هم به مسایل زیست محیطی گوشه چشمی نشان می دهند و در این زمینه به مباحث جدلی هم وارد می شوند؛ چنان که ما در برنامه ی یاد شده چنین کردیم ( و در یک سال گذشته ، در دو سه فرصت کوتاه دیگر هم کرده ایم ). خوب ... این را باید به فال نیک گرفت ، دوستانی که همیشه انتقاد می کردند که رسانه ها و دولت به بحث های آموزشی زیست محیطی نمی پردازند ، حالا آستین بالا بزنند و از موقعیت ها استفاده کنند ... .

فکر می کنید که نمی شود ؟ یا دل تان نمی آید که وقت گران بهایی را که می شود صرف کار و کاسبی کرد ، برای این جور چیزها صرف کنید ؟!

عباس محمدی

/ 0 نظر / 8 بازدید