این ، طبیعت گردی نیست ! (2)

نکته ی منفی دیگر ، شهری کردن محیط طبیعی است . در آن برنامه ، برای جلب هرچه بیشتر رضایت مشتریان کوشیده بودند که تا حد امکان وسایل رفاهی آنان را فراهم سازند . در این راه ، علاوه بر نصب بیش از صد جادر که سبب آسیب دیدن پوشش گیاهی عرصه ای به مساحت بیش از دوهزار مترمربع شده بود ، چند دستگاه خودروی امدادی و انتظامی ، یک تانکر بزرگ آب با چندین شیر و مقدار زیادی مواد شوینده ، یک موتور برق ، ده ها لامپ ، و در حدود بیست دستگاه بلندگوی بزرگ به منطقه آورده شده بود .

رفت و آمد خودروها ، اثر تخریبی ناشی از راه رفتن مکرر انبوه مردم را تشدید می کرد ؛ شوینده ها به درختان آسیب می رساند ؛ موتور برق هوای  محیط را  آلوده و آلودگی صوتی ایجاد می کرد ؛ لامپ ها محیط را به شکل زننده ای روشن می ساخت ؛ و بلندگوها  آرامشی برای حیات وحش که هیچ ، برای آدمیان هم باقی نمی گذاشت !

( ادامه دارد )

/ 3 نظر / 5 بازدید
kambiz Taheri abkenar

با سلام و ارزوی موفقیت و بهروزی برای شما یار طبیعت.به سایت طبیعت زیستکره سر بزن.منتظر شما و نظرات سازنده تان هستم.

حامد

کاری که شهرداری و تله کابین توچال در این چند سال گذشته به عنوان فرهنگسرای توچال انجام می دهند نمونه دیگری است از اینکه مسئولان نمی دانند در کوه چه چیزهایی ارزش و چه چیزهایی ضد ارزش است در فرهنگسرای توچال توپ بازی و طناب کشی کارهای فرهنگی است آلودگی و بوی فاضلاب و پس آب آن همه را به ستوه آورده و بسیاری آلودگی های دیگر این جایی است که مشعل المپیک از آنجا هم عبور کرد

مواظب باش

اخه مردکه خر این گه خوریها چیه کردی تو سایت باشگاه دماوند؟منتظر وقتی هستم که یه کشیده بزنم توی اون صورت ریده مان ات