فرهنگ و محیط زیست، یادداشتی از ضرابیان

توضیح: نادر ضرابیان از دوستان خوب کوه نورد ما و مسوول دفتر نمایندگی انجمن کوه نوردان در لواسان و یک فعال محیط زیست است. او در مورد پاره ای موضوع ها که من (یا گاه، درویش) طرح می کنیم، موضعی متفاوت دارد؛ برای مثال، هرگاه که ما می گوییم در فلان مورد مردم هم مقصراند، ضرابیان آشفته می شود که «چرا به مردم بافرهنگ ما توهین می کنید؟!» من فکر نمی کنم که در جایی به مردم توهین کرده باشم، و البته به آنان (یعنی در واقع به خودمان) انتقاد بسیار دارم. از جمله این که چرا ما مردم در دفاع از حقوق زیست محیطی خود و دفاع از میراث طبیعی کشور، کم کاری داریم؟ و چرا همه چیز را از دولت توقع داریم و خودمان دستی دستی دولت را فعال مایشا می کنیم؟!

به هر حال، پیشنهاد می کنم که یادداشت ضرابیان با عنوان «فرهنگ و محیط زیست» را  در تارنمای گروه کوه نوردی لواسان بخوانید و لطف کنید و نظر خود را بدهید.

جمله ی طلایی و به نظر من باارزش این یادداشت این است: «اطمینان داشته باشید تا زمانی که اعتماد و امید به قانون به جامعه بازنگردد، مشکل محیط زیست حل نخواهد شد... .»

(این یادداشت به صورت تصویری در آن تارنما آمده و به همین دلیل آن را روی وبلاگ نگذاشته ام).

عباس محمدی

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
ضرابیان

آقای محمدی عزیز گفتن این که مردم هم مقصرند و یا به مردم انتقاد داریم ویا مردم کم کاری دارند با بی سواد وبی فرهنگ ونادان خواندن مردم تفاوت بسیار دارد . ازاینکه این یادداشت سبب تلطیف نظر قبلی شما شده است خوشحالم . شاد باشید

عباس محمدی

ضرابیان عزیز بد نیست که نگاهی به یادداشت 25 فروردین مژگان جمشیدی در وبلاگ دیده بان محیط زیست بیاندازی.

ضرابیان

با نظر خانم جمشیدی موافقم . یادداشت بنده هم به همین موضوع اشاره می کند . آب از سرچشمه گل آلود است . در این رابطه یادداشتی نوشته ام که دو ،سه روز دیگر برای شما ایمیل می کنم .