باغ گیاه‌شناسی نوشهر، و پیروزی دوستداران آن

به نام خدا

ما فعالان محیط زیست، نمایندگان سازمانهای مردم نهاد، پژوهشگران منابع طبیعی، و دوستداران طبیعت سرسبز شمال کشور، با تجمع در برابر باغ گیاه شناسی نوشهر خواستار حفظ تمام و کمال این اثر ارزشمند ملی و جلوگیری از تعرض به آن هستیم.

در شرایطی که پس از انتخابات پرشور 24 خرداد نور امیدی در دل همه ایرانیان روشن شده تا علاوه بر کاربست تدبیر برای ارتقای وضع اقتصادی، بهسازی محیط زیست کشور و توجه به حفظ منابع طبیعی کشور هم مورد عنایت دولتمردان قرار گیرد، طرح غیرمنطقی جاده سازی در حریم قدیمی ترین باغ گیاه شناسی خاورمیانه موجی از نگرانی را در میان همه دلسوزان این آب و خاک به راه انداخته است.

ما معتقدیم که این باغ، یک سرمایه گرانقدر برای شهر نوشهر و تمامی کشور است که می تواند علاوه بر خدمت به امر پژوهش و تربیت کارشناسان منابع طبیعی و محیط زیست، کمک موثر و پایداری باشد به افزایش درآمد شهر و منطقه. از این رو، ضمن اعلام مخالفت جدی با کمترین تجاوز به محدوده باغ گیاه شناسی نوشهر، از مقام های مسوول و همچنین از جناب آقای دکتر حسن روحانی، رییس جمهور منتخب و مشاوران ایشان درخواست داریم تا به هرطریقی که صلاح می دانند، طرح جاده سازی در این باغ را برای همیشه متوقف کنند.

مردم ایران، شایستگی حفظ آثار بی مانند ملی شان را دارند!

/ 4 نظر / 65 بازدید
مهرزاد فرضی

زنده باد

وحید سپنج

تبدیل شدن جانپناه سیالان به گوسفندسرا! http://sepanjkooh.persianblog.ir/post/54/

یک شهروند تهرانی

به دنبال این پیروزی باید ـ محدودیتهای نابخردانه بازدید علاقه مندان باغهای گیاهشناسی ـ هم از بین برود.

نادر کرمی

خدا قوت و سپاس بر هم میهن های وفادار و با عظم ایرانی و شمال کشور . در کل کشور یک همچون مشکلاتی وجود دارد که همگان بی صدا از کنار آن می گذرند در حالی که با این حرکت های مسالمت آمیز ولی استوار می توان این مشکلات را حل کرد . به امید خدا