جای خوشوقتی است که گاه می بینیم

سخنان غیر دولتی ها مورد توجه مدیران دولتی قرار می گیرد.

به مطالب زیر که انعکاس یادداشت ما به تاریخ۲۷ شهریور است ، توجه کنید:

 {رییس سازمان میراث فرهنگی خراسان- ۳۰  chtn.ir - شهريور ۸۵ }

 

رئيس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوي به مناسبت روز پاكسازي محيط كوهستان گفت: در برابر متجاوزان و تخريب‌گران طبيعت از سرمايه‌هاي ملي خود محافظت كنيم.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری(
CHTN)، "ابوالفضل مكرمي‌فر" افزود: طبيعت زيباي كشورمان جزء نعمت‌هاي خدادادي است كه مي‌تواند در جذب گردشگر و توسعه اين صنعت نقش مهمي ايفا كند، بنابراين به زائران و شهروندان عزيز توصيه مي‌كنيم نسبت به كوهستان‌ها بي‌اعتنا نباشند و در برابر متجاوزان و تخريب‌گران، از سرمايه ملي خود محافظت كنند.

وي خاطرنشان كرد: براساس آمار چراي دام در مراتع ايران به‌طور ميانگين 5/2 برابر ظرفيت توليد علوفه است كه تأثير نامطلوبي در تخريب طبيعت خواهد داشت.

"مكرمي‌فر" ادامه داد: ساخت و سازهاي جاده‌اي و غيراصولي، معدن‌كاري و زمين‌خواري در كوهستان به‌ويژه در نزديك شهرهاي بزرگ و ييلاق‌ها نيز از عوامل ديگر تخريب منابع‌طبيعي كشور است.

وي در ادامه از استفاده غيرمسئولانه از طبيعت به‌عنوان گردشگري ناسالم ياد كرد و افزود: زياد شدن تمايل به سفر در سال‌هاي اخير، به يك عامل قابل توجه در تخريب كوهستان تبديل شده است و ريخت و پاش زباله، آلوده‌سازي چشمه‌ها و رودخانه‌ها را به دنبال دارد.

مكرمي‌فر با بيان اين نكته كه در روز پاكسازي محيط كوهستان به كوهستان‌ها اجازه نفس كشيدن بدهيم، گفت: به همه مردم، گردشگران و دوستداران طبيعت توصيه مي‌كنيم كه در اين روز چهره كوهستان‌ها را با عزمي همگاني از آلودگي‌ها بزدايند و به كوهستان‌ها احترام بگذارند.

مكرمي‌فر در ادامه از برگزاري همايش يك روزه توريسم روستايي و عشايري همزمان با هفته جهانگردي خبرداد و اضافه كرد: اين همايش، دوم مهر با هدف بررسي راهكارهاي مناسب براي جذب هرچه بيشتر توريسم به اين بخش كه زيرمجموعه‌اي از اكوتوريسم است، باحضور استادان دانشگاه و مسئولان سازمان برگزار مي‌شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید