جاده سازی منتفی نیست

ایرن: یک فعال محیط زیست و منابع طبیعی از تصویب نشدن طرح جاده سازی در علم کوه خبر داد و گفت: جاده سازی را نمی توان منتفی دانست اما تحرک جدیدی در منطقه مشاهده نمی شود.

عباس محمدی دبیر انجمن کوهنوردی درگفتگوبا مهر با اعلام این مطلب افزود: در کلاردشت بسیاری از فعالیتها آرام آرام انجام می شود. اگر چه مدیران استانی به طور کلی منکر دستورالعملی برای همین منظور شده اند اما امیدورایم این جاده مثل ساختمان سازی در کلاردشت محیط زیست و منابع طبیعی منطقه را بیش از پیش تهدید نکند.
این فعال محیط زیست با اشاره به تخریب کلاردشت در نیتجه ساخت و سازهای بی رویه گفت: البته در شروع کارها آرام آرام انجام می شود و نمی توان به متوقف ماندن فعالیت جاده سازی اکتفا کرد. تخریبی که در چند سال اخیر در کلاردشت در حال انجام است در طول تاریخ بی سابقه است.
محمدی به بحث زباله های تولید شده و همین طور نخاله های ساختمانی که در مسیر رودخانه های این منطقه تولید و انبار شده اشاره و اظهار کرد: زباله ها معظل بزرگی هستند که در مسیر رودخانه های منطقه ایجاده شده اند و ما بارها شاهد ریختن نخاله های ساختمانی و همینطور دیگر تولیدات زباله ای بوده ایم.
این فعال محیط زیست برنامه پاکسازی رودخانه حفاظت شده "سردابرود" و دیگر رودخانه های منطقه را تلاشی برای نجات محیط زیست و منابع طبیعی از سوی کوهنوردان و علاقمندان به طبیعت اعلام کرد و گفت: این پاکسازی در حالی انجام می شود که روز به روز بر وسعت انبار زباله ها در این منطقه طبیعی کشور افزوده می شود انگار هیچ متولی برای جلوگیری وجود ندارد.
/ 2 نظر / 9 بازدید
سام خسروی فرد

درود بر شما كاملا درست است و فريادها تا كنون اثري نداشته است كه پروژه ها متوقف شوند. دليلش را شما بهتر از من مي دانيد. سفره بسياري با اين پروژه ها رنگين تر ميشود و گاهي روزنامه نگاران نيز از اين نمد كلاهي براي خود دست و پا ميكنند...اي دريغا! ترفندها هم يكي دو تا نيست. با اين حال بايد اميد داشت تا شايد روزي عشق و شرف و ميهن پرستي همه گير شود.