آموزش زيست محيطی برای دانش آموزان

گروه دیده بان کوهستان ، با کمیته ی محیط زیست شورای شهر تهران همکاری هایی دارد . شبکه ی سازمان های غیردولتی محیط زیست و توسعه ی پایدار  (دبیر : خانم دکتر توسلی ، عضو کمیته ی یادشده) با رایزنی هایی که داشته ، شرایط همکاری چند سازمان غیردولتی را با شورا فراهم ساخته است . درپی چند جلسه که در محل ساختمان شورا ( با کمیته ی محیط زیست و کمیسیون های فرعی آن ) داشته ایم ، ما پذیرفتیم که در "کارگروه" هایی از کمیته ی محیط زیست با شورا همکاری کنیم .

دیروز ، در جلسه ای که با حضور خانم توسلی و نمایندگان چند  ان جی او  داشتیم ، در مورد یکی از برنامه هایی که قرار است در قالب طرح های شورای شهر اجرا کنیم ، صحبت شد . بر پایه ی این طرح ، ان جی او ها اقدام به اجرای برنامه های آموزش محیط زیست برای دانش آموزان خواهند کرد . این برنامه ها ، به شکل های گوناگون و ابتکاری اجرا خواهد شد . خانم دکتر اصغری ، از همکاران ما و نماینده ی  دکا  در جلسه ی دیروز اعلام داشته اند که مایل به دریافت پیشنهادهای دوستان در مورد چگونگی برنامه های آموزشی در مدرسه ها هستند . خواهشمندیم پیشنهادهای خود را در این زمینه برای ما بفرستید .

/ 3 نظر / 4 بازدید
safzav

کاش اطلاعات بيشتری ميداديد. مقطع مورد نظرتان کدام مقطع است؟ برای هر گروه سنی طرح متفاوتی می شود ریخت. موضوع آموزشی را هم باید مشخص کنید. حداقل اینکه می خواهید درباره محیط زیست شهری باشد یا محیط زیست طبیعی؟ یا حتی خیلی بهتر است که اولویت هایتان در زمینه محیط زیست شهری را هم بگویید. علاوه بر این میزان بودجه ای که می خواهید به آماده کردن وسایل آموزشی اختصاص دهید را هم بگویید یا کل بودجه ای را که در اختیار دارید، آن وقت می شود طرحی واقعی و شدنی نوشت و فهمید که چه تیپ کاری می شود انجام داد. تعداد نیروهای اجرایی مورد نظرتان را هم بگویید خوب است. اینکه چند آموزشگر دارید؟ چند نیروی ستادی و ... مطرح کردن مسئله اینقدر باز متاسفانه بیشتر نشانه بی تجربگی است تا باز گذاشتن دست طرح دهنده ها.

فرشید فاریابی

http://www.etemaad.com/Released/86-10-27/190.htm http://www.etemaad.com/Released/86-10-27/267.htm#63972

عباس محمدی

تذکر خانم صفورا زواران حسينی درست است . کار که کمی جدی تر شد ،جزييات اش را خواهيم گفت و از راهنمايی امثال خانم زواران که تجربه هايی در زمينه ی کار با کودکان و نوجوانان دارند ، استفاده خواهيم کرد .