آیین تجلیل از پهلوانان طبیعت، امروز در سازمان محیط زیست

تارنمای سازمان حفاظت محیط زیست

مراسم گردهمایی فعالان محیط زیست در حوزه ورزش و آیین تجلیل از پهلوانان طبیعت روز دوشنبه 26 مرداد ماه در سالن همایش شهدای سازمان حفاظت محیط زیست با حضور وزیر ورزش و جوانان، رییس کمیته ملی المپیک و معاونان سازمان حفاظت محیط زیست آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)؛ محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر افزود: این مراسم که گردهمایی فعالان محیط زیست در حوزه ورزش و تحت عنوان" "آیین تجلیل از پهلوانان طبیعت" است، به همت دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در این مراسم که با هدف برقراری تعامل سازنده میان وزارت ورزش و جوانان و سمن های محیط زیستی فعال در بخش ورزش و همچنین ترغیب سایر سمن ها جهت فعالیت هر چه بیشتر در این حوزه برگزار می شود، از تندیس بوم پاد (نگهبان سرزمین) رونمایی و به برگزیدگان اهدا می شود.

درویش خاطر نشان کرد: این تندیس که طرحی از تکه سفال کشف شده در تپه «موسیان» در فاصله سالهای 3600 و 3300 پیش از میلاد است، انسان هایی را در حال ورزش و فعالیت نشان می دهد که به اجرای آیین خرمن کوبی (باران آوری) مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه در این همایش از همه ورزشکاران و سفرای محیط زیست به حوزه محیط زیست توجه داشتند و برای ظرفیت سازی حفاظت از محیط زیست تلاش کردند؛ تجلیل می شوند، افزود: تلاش شده از کاریکاتوریست بوم پاد، بازیگر بوم پاد، رسانه بوم پاد، عکاس بوم پاد، مدرس بوم پاد، فدراسیون بوم پاد، انجمن بوم پاد، مستند ساز بوم پاد، نقاش بوم پاد، خبرنگار بوم پاد، مدیر ورزشی بوم پاد، کارگردان بوم پاد، موسیقی دان بوم پاد، ورزشکار بوم پاد، مولف بوم پاد، چهره ماندگار بوم پاد و مجری بوم پاد، هفده عنوان تندیسی هستند که به پهلوانان طبیعت که کارنامه مشترک محیط زیست و ورزشی دارند؛ اهدا شود.

این مراسم روز دوشنبه 26 مردادماه ساعت 16:30 به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست واقع در پارک طبیعت پردیسان برگزار می شود.

گفتنی است، علاقه مندان شرکت در این مراسم می توانند با شماره تماس 22660968دبیرخانه مراسم در دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان تماس حاصل نمایند.

--------------------------------

از عباس محمدی مدیر گروه دیده‌بان کوهستان، دعوت شده است که در این مراسم "تندیس فدراسیون بوم‌پاد" را به پهلوان طبیعت اهدا کند.

/ 0 نظر / 88 بازدید