نظرخواهی

{ لطفاً از اين متن پرينت بگيريد، يا با تماس با شماره‌ی فاكس 66712421-021 درخواست ارسال نسخه‌ای از آن‌را كنيد. سپس متن را از سوی تشكل خود امضا و  ارسال كنيد.}<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

به‌نام خدا

نظر خواهی در مورد فعاليت معدن سنگ كلاردشت

كوه‌نوردان و دوستداران طبيعت آگاهی دارند كه از حدود سال 1368 فعاليت‌های معدن‌كاوی در كلاردشت ، از رودبارك به بالا آغاز شد. نتيجه‌ی اين فعاليت‌ها، كشيده‌شدن ده‌ها كيلومتر جاده‌ی غيراصولی تا برير، حصارچال و دره‌ی ديوچال، و نيز تخريب جنگل و مرتع و حريم رودخانه‌ی حفاظت‌شده‌ی سردآبرود در چندين نقطه بوده‌است.

نزديك به يك‌سال و نيم است كه اهالی و شورای شهر كلاردشت با ابراز مخالفت‌های گسترده، مانع ادامه‌ی فعاليت معدن سنگ ديوچال شده‌اند. در روز 5/3/85 نيز نمايندگان  تعداد زيادی از اعضای شورای شهر كلاردشت، رييس تربيت بدنی، و شماري از اهالی منطقه با تجمع و راه‌پيمايی در حسن‌كيف، مخالفت خود را با كار معدن اعلام و بيانيه‌ی زير را امضا كردند. از شما هم درخواست می‌شود، در صورت تمايل، اين بيانيه را امضاء و به شماره‌ی2424 -0192262 ( انجمن حمايت از محيط زيست كلاردشت) و 66712421-021 ( انجمن كوه‌نوردان ايران) فاكس كنيد.

 

تخريب منابع طبيعي كلاردشت را محكوم مي‌كنيم

ما امضا كنندگان زير، هم‌گام با اهالي كلادشت اعلام مي‌داريم كه حوزه‌ي آبخيز رودخانه‌ي حفاظت‌شده‌ي سردآبرود، و كوهستان كم‌نظير علم‌كوه كه بخشي از آن عنوان « اثر طبيعي ملي » دارد، جزء سرمايه‌هاي طبيعي و ميراث‌هاي زمين شناختي  ايران است و نبايد در آن فعاليت‌هاي مخرب محيط‌زيست انجام شود.

با تاكيد برارزش‌هاي بوم‌شناختي و قابليت‌هاي گردش‌گري كلاردشت و علم كوه، با توجه به لزوم رضايتمندي جامعه‌ي محلي از طرح‌هاي توسعه‌ي اقتصادي، و با در نظر داشتن نقش مهم پوشش مرتعي و جنگلي در حفظ ثروت كلاردشت كه همانا طبيعت منطقه است، خواستار تعطيلي فعاليت‌هاي معدي كاري در كلاردشت هستيم.

از سازمان‌ جنگل‌ها و مراتع، سازمان حفاظت محيط‌زيست، سازمان ميراث فرهنگي و گردش‌گري، و  اداره‌ي شيلات ميخواهيم كه به منظور تضمين بهره برداري پايدار از منابع طبيعي و جاذبه‌هاي كلاردشت، با استفاده از اقتدار قانوني خود ، فعاليت‌هايي را كه نوعاً با ارزش‌هاي اين منطقه مغايرت دارد تعطيل كنند.

همچنين از شهرداري و شوراي شهر كلاردشت و مقامات ديگر مي‌خواهيم از ساخت و ساز بي‌رويه جلوگيري كنند و در ارايه‌ي پروانه‌هاي ساختماني و خدمات شهري، ضوابط زيست‌محيطي و توسعه‌ي پايدار را در نظر داشته باشند.

 

 

/ 1 نظر / 5 بازدید
محسن

وبلاگتون رو دیدم بسیار جالب بود موفق باشید به ماهم سری بزنید