دوم ارديبهشت، روز زمين پاک

در تقويم ما، امروز به‌نام «روز زمين پاك» ناميده شده است.اين روز، فرصت ديگري است براي توجه كردن و توجه دادن به وضع « مادر زمين» كه اكنون حال و روز خوبي ندارد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

از همه‌ي كوه‌نوردان و دوستداران طبيعت دعوت مي‌كنيم تا به اين مناسبت، در روز جمعه هفتم ارديبهشت (يا هر فرصت ديگري نزديك به اين روز) دست كم دو ساعت از زماني را كه در كوه يا ديگر عرصه‌ها مي‌گذرانند، صرف جمع‌آوري زباله‌هاي رهاشده كنند.

همچنين، مي‌توان در خانه و محل كار و خيابان، با مردم درباره‌ي آلودگي محيط‌زيست و مسئوليت فردي نسبت به آن ، گفتگو كرد.

بعضي از دوستان زيست‌محيطي، خسته از ديدن تخريب‌هاي بزرگي كه به دست متوليان امور مختلف در كشور صورت مي‌گيرد، يا نااميد به خاطر كوتاهي‌هاي پرشمار سازمان حفاظت محيط‌زيست و ديگر مسئولان حفظ طبيعت؛ اقدام به كارهايي مانند آشغال جمع‌كردن را بي‌فايده مي‌دانند. اما، چنين نيست!

آستين‌ها را بالا بزنيد و يك محيط كوچك آشنا را پاك‌سازي كنيد...آن‌گاه خواهيد ديد كه « مي‌شود». و خود، لذتش را خواهيد برد.

 

سايت ميراث خبر :   مراسم روز زمين پاک برگزار می‌شود

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
وحيد نوروزي

مطلب آخر محمد درویش عزیز(مهار بیابانزایی)را خواندم به احترام سکوت تلخ و غمبار محمد عزیز من هم سکوت میکنم... وبلاگ حقیر تا زمانی که جناب درویش عزیز مهر سکوت را نشکنند به روز نخواهد شد.... زنده باد سرزمین مادری