كشتن خرس پناهجو در دامغان

همشهری - 31/2/85

اعتراض انجمن حمايت از حيوانات به كشتن خرس پناهجو در دامغان  

     گروه شهري: در پي كشته شدن يك قلاده خرس قهوه اي در دامغان توسط نيروي انتظامي، انجمن حمايت از حيوانات به كوتاهي سازمان حفاظت محيط زيست، در نجات جان اين گونه كمياب جانوري اعتراض كرد.
    اين خرس روز پنج شنبه گذشته و در حالي كه حدود ۱۰ كيلومتر از شهر خارج شده بود و در حال فرار به سمت طبيعت بود با حضور نيروهاي محيط زيست و با شليك نيروي انتظامي كشته شد.
    انجمن حمايت از حيوانات با اعتراض به سازمان حفاظت محيط زيست اعلام كرده است: همانطور كه عليه متهمان به كشتار خرس قهوه اي در تبريز شكايت كرده، حق خود مي داند تا عليه ناقضان حقوق زيست محيطي مجدداً به دادگاه شكايت كند.
    در بيانيه اين انجمن با اشاره به اين كه سازمان محيط زيست را نمي توان تنها با صداقت و بدون دانش و درايت اداره كرد مي افزايد: سازماني كه براي حفاظت از محيط زيست و حيوانات آن طراحي شده ... همواره در شرايطي كه حيواني به كمك نياز دارد يا بي خبر مانده و يا دير مي رسد و يا اگر هم به موقع برسد نمي داند كه چه بايد بكند.

/ 2 نظر / 8 بازدید
کشمیری

چه قدر خوب خوب خبر باشی می خوانمت

هه ژار

کشتار حیات وحش طبق اخرین خبررسیده از منطقه قلقله سقز اهالی روستای قلقله منطقه میرده درتاریخ۸۸.۲.۱۰ به بچه خرس محافظت شده تراندازی کرده اند و در تاریخ۸۸.۲.۱۳ در حالی که لاشخورهای منطقه در قسمت <برده ریقنایی>در حال خوردن لاشه بچه خرس بودند لاشه را پیدا کردند ظاهرا در تاریخ ۸۸.۲.۵این خرس باهمراه ۲خرس دیگر به مزرعه و جانپناههای روستا<کپر>حمله کرده و ضرر و زیان مالی را به چند نفر از اهالی روستا وارد کرده است در ۸۸.۲.۱۰یکی از روستاییان بچه خرس رو از دور میبینه و بهش تیر اندازی میکنه و بچه خرس زخمی فرار میکنه و از چشم روستایی پنهان میشود که بعد از ۳ روز از شدت خونریری میمیرد حال معلوم نیست ۲خرس دیگر در چه حالی و کجا یا اصلا زنده هستند واقعا باید اداره محیط زیست کاری برای نجانت این حیوانات انجام دهند http://koohnavardansaghez.blogfa.com/