روز جهانی کوهستان ؛

                            جشن کوهستان 

یازدهم دسامبر ( 20 آذر ) روز جهانی کوهستان است ، و موضوع این روز برای امسال ، " مدیریت تنوع زیستی کوهستان برای زندگی بهتر " تعیین شده است .

هیات تحریریه ی نشریه ی سازمان ماونتین فوروم ، به این مناسبت از اعضای خود خواسته است که مقاله یا گزارش های خود را در این زمینه برای آن بفرستند ( دکا عضو ماونتین فوروم است ، و هر شخص دیگری هم می تواند به راحتی با مراجعه به سایت آن ، عضو شود . )

نشریه  همچنین توصیه کرده است که اعضا ، شرح همایش ها یا پروژه های خود را در ارتباط با موضوع امسال روز جهانی کوهستان ، تا جولای 2007 برای آن بفرستند( نگاه کنید به یادداشت 14/8/ این وبلاگ .)

روز جهانی کوهستان در ایران

انجمن کوه نوردان ایران امسال هم مانند دو سال گذشته ، کارهایی به مناسبت روز کوهستان انجام خواهد داد ؛ پیش از هر چیز از همه ی دوستان خواهش می کنیم  یشنهادهای خود را در این مورد برای ما بفرستند . دیگر ، این که در تهران ، یک دیدار یا جشن در روز دوشنبه 20 آذر ، از ساعت 5 تا 9 بعد از ظهر خواهیم داشت  ، و پیشنهاد ما این است که دوستان دیگر هم در شهرستان ها ، مشابه این برنامه را برگزار کنند . ریز کارهایی که  در این " جشن " خواهیم داشت ، چنین است :

* آشنایی و تجدید دیدار کوه نوردان و کوه دوستان با یکدیگر

* نمایش فیلم کوتاه ، عکس ، و اسلاید

* اجرای موسیقی

* گفتگو در مورد موضوع امسال روز جهانی کوهستان

* صرف چای و شیرینی

* جمع آوری گزارش ها یا مقاله های مرتبط با محیط های کوهستانی

* شنیدن پیام کوه نوردان برجسته یا پیش کسوت

پیشنهاد دیگر این که با مطبوعات و دیگر رسانه های منطقه ای و سراسری تماس بگیرید و مسایل مربوط به کوهستان را از طریق آنها به میان افکار عمومی بکشانید.

جشن روز کوهستان ، با همکاری همه ی گروه ها ی علاقمند برگزار خواهد شد ؛ در این مورد با ما تماس بگیرید. 

/ 0 نظر / 6 بازدید