ماجرای وبلاگ ما و لینک ها و کار داوطلبانه ...

از هر چیز کوچک هم می توان درس گرفت ؛ یکی این که من حدود دو ماه پیش ، در تعطیلی های عید تصمیم گرفتم با تغییر قالب پرشین بلاگ هماهنگ شوم و به این ترتیب ، قالب پیشین را عوض کردم . یک نتیجه ی این کار – بی آن که من بخواهم -  این بود که تمام لینک های وبلاگ ، جز آن هایی که در یکی دو روز ابتدای ساخت وبلاگ قرار داده بودم ، حذف شد ( این لینک ها را الان هم می توانید در ستون سمت چپ ببینید ) . توضیح آن که بقیه ی لینک ها را دوست دیگری از مسیری دیگر در وبلاگ گذاشته بود . من علت فنی این را که چرا آن لینک ها پریدند ، نمی دانم . فقط بگویم که از ارادت و علاقه ام به وبلاگ هایی که در زمینه ی کوه نوردی و محیط زیست می نویسند ، به هیچ وجه کم نشده و تقریبا هر شب دست کم به 5-4 تا از آن ها سر می زنم . فقط فرصت نکرده ام که دوباره لینک ها را در وبلاگ بگذارم ، زیرا تعطیلات عید به سرعت تمام شد ( با دید و بازدید ، و یکی دو برنامه ی کوتاه کوه نوردی و گردش ) . پس از تعطیلات هم گرفتار کارهای شغلی و کارهای انجمن شدم ، و تا به امروز نتوانسته ام لینک ها را تنظیم کنم .

خوب ، درس امروز ما چی بود ؟! این که بلافاصله پس از عید ، به دو نفر از دوستان انجمنی گفتم که در تنظیم وبلاگ و به روز رسانی آن و گذاشتن عکس در آن ، به من کمک کنند . نتیجه ؟! داستان بلدرچین و برزگر را از کتاب های درسی قدیم به یاد دارید ؟ تا زمانی که به امید دیگران هستی ، هیچ اتفاقی برایت نمی افتد ، جز این که معطل می مانی ... !

همه ی این ها را گفتم برای آن دوستانی که به ما و انجمن انتقاد می کنند که چرا کارتان انسجام و نظم ندارد ، چرا برنامه ی دقیقی ندارید و ... ، بدانند و آگاه باشند که کار داوطلبانه چه مصیبت هایی دارد در این مملکت – که من به گوشه ای از آن اشاره کردم . من گله ای هم ندارم (!) و تازه معتقدم که ما ، از ان جی او های بسیار موفق این کشور هستیم ( به استناد مجموعه ی فعالیت های کوه نوردی و محیط زیستی و فرهنگی ) و خیلی از دوستان هم دور و بر ما هستند و هریک گوشه ای از کار را می گیرند ( و البته یک جاهایی را هم نمی گیرند !) .

به هر حال ، از دوستانی که لینک هایشان پاک شده ، یا از اول در کنار وبلاگ کوچولوی ما نبوده اند ، عذرخواهی می کنم ... باشد که فرصتی دست دهد یا فریادرسی برسد !

/ 3 نظر / 7 بازدید
فرشید فاریابی

سلام و اعلام شرمندگی فراوان. اعتراف به قصور و عرض ارادت توامان.

محمد

salam تا امروز همه مطالب شما در مورد سد ها را خوانده ام.... در مورد کشاورزی و سیلاب استدلالهای شما قانع کننده نیست . ...... کار داوطلبانه شما مطمئنا موثر و پویاست (و در نگاه اهل نظر ارزشمند) امید که روز به روز موفق تر باشید!

علیرضا افشاری

دوست گرامی. آقای محمدی حاشیه‌ای بر همایش سدهای بزرگ نوشته‌ام. خوشحال می‌شوم نظر شما را بدانم. سپاس.