باز هم درباره ی لار

نامه ی زیر را امروز به دبیرخانه ی سازمان حفاظت محیط زیست دادم . در پی گیری نامه ی پیشین انجمن ( نگاه کنید به یادداشت ۲۳ مرداد این وبلاگ ) به دفتر امور زیستگاه ها رسیدم ، و در گفتگو با کارشناسان این دفتر دریافتم که سازمان قویا مخالف کشیده شدن جاده در پارک ملی لار است . زمزمه های این که  "گویا  اجازه ی احداث این جاده صادر شده " ( نگا : وبلاگ ناصر کرمی ) ممکن است از جانب محافل طرفدار این کار دامن زده می شود تا فضاسازی کنند و در یک بزنگاه ، عملیات جاده سازی را شروع کنند . لازم است که دوستداران محیط زیست ، با پی گیری قضیه و کار رسانه ای ، موقعیت را به نفع لار عوض کنند .

اما متن نامه :

سرکار خانم واعظ جوادی

رییس محترم سازمان حفاظت محیط زیست

با سلام ؛

به پیوست تصویر نامه ی ۸۵/۱۸۵۰۹ مورخ ۱۷/۱۰/۸۵ این انجمن را برای بار دوم و نیز نامه ی ۱۳۴۹۰۴ مورخ ۳/۱۱/۸۵ دفتر هماهنگی و پی گیری های ویژه ی نهاد ریاست جمهوری را تقدیم می دارد .

با توجه به این که مجددا زمزمه هایی در مورد احداث جاده در پارک ملی لار به گوش می رسد و از سوی دیگر در منطقه ی یالرود در شمال لار ، عملیات سنگین جاده سازی در جریان است و مشخص است که برنامه های مفصلی برای زمین خواری از سوی محافل خاص پی گیری می شود ، خواهشمند است نظر صریح آن سازمان را در مورد طرح جاده سازی یاد شده اعلام فرمایید .

با احترام

عباس محمدی

مدیر گروه دیده بان کوهستان

 

/ 0 نظر / 27 بازدید