در جشنواره ی بیستون شرکت نمی کنند!

در خصوص این شیوه مدیریت سخن بسیار است اما آخرین دستاوردی که این دوستان احتمالا" شاهکار آنان نیز خواهد بود پی گیری مستمر برای صدور رای تعلیق دو سازمان مردم نهاد کوهنوردی و غارنوردی کشور بود.

فردا جشنواره سنگنوردی بیستون آغاز خواهد شد . جشنواره ای که پایه ریز و مبدع آن انجمن کوهنوردانی بود که حال به یمن تلاشهای مدیریت فدراسیون دچار تعلیق شده و مدیریت آن در اختیار فدراسیون کوهنوردی قرار گرفته است.

بدون شک مدیریت انجمن کوهنوردان تاکنون بدون ایراد نبوده و نقص هائی داشته است اما نکته بارز و برجسته این انجمن مردم نهاد بودن آن است بر خلاف فدراسیون کوهنوردی که باوجود منع قانونی (چه قوانین داخلی و چه بین المللی) هنوز زیر سایه سنگین دولت قرار دارد .

یکی از اقدامات و راهکارهائی که بسیاری از کوهنوردان برای اعتراض به تعلیق یک سازمان مردم نهاد توسط یک ارگان دولتی برگزیده اند عدم حضور در جشنواره ایست که روزگاری تعلق به جامعه مستقل کوهنوردی ما داشت و هدف آن رشد دیواره نوردی کشور و گسترش ارتباطات سنگنوردان ایرانی و سنگنوردان برجسته دنیا بود  و حال به ابزاری برای تبلیغات ارگانهای دولتی تبدیل شده است .

با توجه به صحبتهائی که با بسیاری از سنگنوردانی که نام آنها در لیست اعلامی فدراسیون برای شرکت در جشنواره بوده است داشته ام اکثر آنها در این جشنواره شرکت نخواهند کرد و از ۱۳ عضو تیم برج ترانگو نیز که خود نیز از اعضای آن هستم نیز ۱۰ تن در این جشنواره شرکت نخواهند کرد و این پیامیست رسا به مدیرت فدراسیون که قصدداشت افتخار صعود برج بی نام ترانگو را نیز به نام خود کند اما اعضاء این تیم نیک می دانند که فدراسیون کوهنوردی حتی وظائف ذاتی خود در دفاع از این تیم را نیز به انجام نرساند  و حامیان واقعی ما باشگاههای کوهنوردیمان، انجمن کوهنوردان، و شرکتهای تولید کننده لوازم کوهنوردی بودند.

اما امیدوارم پیام این عدم حضور سنگنوردان برجسته کشورمان در جشنواره بیستون به گوش افرادی برسد که جامعه کوهنوردی را به این ورطه انداخته اند.

 جشنواره ای که بدون شک همه آنها دوست داشتند فضائی سالم بر کوهنوردی کشورمان حاکم بود و می توانستند باسنگنوردان خوبی از دنیا ارتباط برقرار کنند.

/ 12 نظر / 73 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا نظام دوست2

ادامه نامه رسمی: یا نه! اگر نوشتن نامه رسمی در وضعیت تعلیق ممکن بود باعث قبض و بسط بیشتر یک بخش هایی از یک جاهایی بشود ، می شد بطور غیر رسمی از موسیو نوتاش بخواهید بی خیال تور مفتی ایران گردی برای برو بچ شود و وضعیت کوهنوردی اینجا را که یک جورهایی با بلاد فغانس توفیر دارد برای برو بچ تشریح کند! آخر برادر من برای یک تشکیلات ، تحریم یک معنای تاکتیکی مشخصی دارد و مثل قهر شمسی با قمر که نیست! حالا انجمن شما می گوییم استراتژی بلند مدت و میان مدت و اینها ندارد چون اساسا پول و اعتبار و بودجه برای اجرای آنها ندارد!! و از اولش هم لنگش در هوا بوده! درست! اما تاکتیک را که بچه دو سال و نیمه ی من هم دارد قربانت گردم !! تاکتیک شما نوشتن همین نامه های قهر قهر تا روز قیامت به سبک شمسی برای قمر است ؟؟

رضا نظام دوست3

ادامه ی نا مه رسمی: اشکالات شکلی و محتوایی و ساختاری حضور " کوچک و داوطلب" شما را در جلسات شعاعی در عطف به نوشتارهای قبلی تان تشریح نمودیم و شما به چپ خود حواله نمودید! و از بپه های جوان سنگنورد که برای خرج برناه ی یک روزه ی همین سربند و پل خواب هم این روزها لنگ اند می خواهید در سور چرانی چند روزه ی محمود شعاعی شرکت نکنند؟؟ آخر برادر عباس! وقتی شما خودت پشت می گذاری که محمود شعاعی کوتوله از پشتت بالا برود و دستش به کلید برسد و چراغ (انجمن) را خاموش کند از سنگنورد یک لا قبای بی مسئولیت بی پول چه انتظاری است؟؟ تازه شما گفته بودی از کاری که در فدراسیون می کنی هیچگونه انتفاعی نداری و نهار هم آنجا معمولا جوجه کباب می دهند! و شما هم از وقتی وی جی تری ین شدی نمی خوری! اما انتظار نداشته باش که سنگنورد یک لا قبای شهرستانی از نهار و شام جشنواره محمود بگذرد!

رضا نظام دوست4

ادامه نامه رسمی: برادر عباس! این آخرین نامه من به شماست! و من هم می خوام مثل شما وی جی تری ین بشوم و تازه یک استاپ بالا تر مثل مرحوم گاندی روزه ی سکوت بگیرم! تا امروز هم فقط منتظر بودم تاثیر وی جی تری ین شدن را در شما و دیگر پیشکسوتان ببینم و ببینم آیا داشتن رژیم گیاهخواری باعث خرفتی و زوال عقل می شود یا نه؟ (که خب دیدیم که نشد!) برادر عباس! "مردم نهاد" بودن یک تشکیلات یک آدابی دارد و یک مرام هایی که اگر آن تشکیلات "مردم نهاد" آنها را داشت ، مردم به سمت آن رو می کنند و همین می شود سرمایه و اعتبار آن تشکیلات که ارزش و قدرتش از هر قدرت اعتباری و مالی و اجرایی و کوفت دیگری بیشتر است!

رضا نظام دوست5

ادامه نامه رسمی: اگر هم نداشت ، که خب مردم از آن هم رویگردان می شوند همانطور که تشکیلات رسمی کوهنوردی شدند!! تشکیلات رسمی کوهنوردی البته "مردم" را نمی خواهد چون پول و اعتبار و قدرتش از مردم نیست! او فقط یک شمایی از چیزی به اسم "مردم" می خواهد! مثلا اینجا در کوهنوردی محمود شعاعی کاری به این ندارد که چه کسانی در جشنواره اش شرکت می کنند! او نیاز به آمار دارد! و رفیق شما نوتاش آمار خارجی اش را تامین کرده و عده ای هم آمار داخلی اش را! و او کار خود را با همین آمار پیش می برد! اما شما و انجمن شما بدون "مردم" و قدرتی که آنها به شما و تشکیلات تان می دهند ، هیچ چیز نیستید! و چوب زدن به مرد مرده هم هیچ کاری ندارد و از محمود شعاعی هم به سادگی ساخته است!

رضا نظام دوست6

در پایان از برادر سوسیالیست مان جناب ضرابیان تقاضا مندیم که با دفاع تروتسکی وار خود از بنده موجبات حواله ی این نوشتار از جانب برادر عباس محمدی را به جناح چپ بدن ایشان فراهم نمایند. ضمنا از مجاهدات های مبارز نستوه عباس ثابتیان اصل هم که با ثبات قدم و شهامت مثال زدنی توانسته اند با اعزام خواهرانمان به آمریکا موجبات تعطیلی انجمن را فراهم نمایند کمال تشکر را دارم. هر چند! انجمن خودتان است!! و هیچ جوره به ما که نه مسئول هستیم نه عضو و نه کوهنورد و نه "هیچی"!! مربوط نمی باشد!! خدا حافظ و نگهدار شما برادران و خواهران من باشد! چه در آمریکا! چه در اروپا و چه در هر جای دیگر ممالک اسلامی و غیر اسلامی!! من رفتم که وی جی تری ین بشوم و روزه ی سکوت بگیرم برای همیشه!! بای بای و من اله التوفیق

عباس محمدی

رضا جان اول این که با ما قهر نکن و به ما سر بزن! دوم این که: خوب که چی؟! یک راه حلی، تاکتیکی، استراتژی ای... یک چیزی به ما ارایه کن. یا خودت بیا وسط و یک جای کار را بگیر... ما که درمانده شدیم!

رضا نظام دوست

رفته بودم دو تا برگ درخت عرعر و یک دانه جوز هندی به سبک ماهاتما گاندی بخورم و بعد روزه ی سکوتم را شروع کنم ، که دعوت به همکاری شما را دیدم!! راستش عباس جان به نظرم ویجیترین شدن اولش خیلی سخت است و مخ آدم کم می آورد!! اگر بگذاری قبلش یک جشنی بگیرم و یک همبرگری به عنوان نهار به بدن بزنم ، بعد می آیم و برای شما استراتجیک می بافم! به شرط آنکه زود ننویسی که یک دانه همبرگر یک کامیون چی را چکار می کند و همین لقمه را هم کوفتمان کنی!! آخر بی انصاف! در مملکتی که دلالان و پا اندازان میلیارد میلیارد درآمد از دلالی و پا اندازی سود می کنند ، شما همین یک دانه همبرگر (که البته فقط پنج درصدش گوشت واقعی است!) و بقیه اش خاک اره (و خاک اره هم که سازگار با محیط زیست!!) را می بینی؟؟؟ و خوردن همان را هم به ما حرام اعلام می کنی؟؟؟ بعد می خواهی استراتژیک هم ببافیم برایت؟؟!! به جان عزیزت همان ماهاتما گاندی هم کره می اندازد و قمصور می شود در مبارزه ی منفی با ایادی استعمار با این دستور غذایی شما (و ایضا دستور قضایی برای انجمن شما!) من و شما و برادر "درویش" که جای خود داریم! برای مبارزه باید "جان"

ضرابیان

سلام جناب محمدی در جواب دوست عزیزتان فرموده اید: خوب که چی؟! یک راه حلی، تاکتیکی، استراتژی ای... یک چیزی به ما ارایه کن. یا خودت بیا وسط و یک جای کار را بگیر... ما که درمانده شدیم! ایشان خودشان را کشته اند و با حرص و جوش و حساسیت خاصی نسبت به تعلیق انجمن واکنش نشان داده و چند راه حل به شما ارایه کرده اند و درمقابل شما خیلی راحت و بی تفاوت چنین پاسخی می دهید؟! بدون خجالت بفرمایید که نظر دیگران برای ما مهم نیست و حرف حرف خودمان است و تمام! امیدوارم نفرمایید که از انجمن دور هستی و نمی دانی که من مدیر نیستم! اگر مدیر نیستید پس چرا دوست عزیزتان باید راه حل به شما بدهد؟

رضا نظام دوست

جوامع الحکایات- باب نهم (در شرح هرمنوتیک مدرن) : ... پس گفتند یا عباس!... دو دو تا دانی که چند شود؟ ؟؟ فرمود: بسته به این باشد که ما را نیاز به چهار باشد یا پنج ، یا عدد دیگر!! ... و اصولا دلار چند شده باشد؟ ... و گوز معلق شده باشیم یا نی! .. و خلاصه که تقریب بسیار دارد! پرسیدند: چگونه باشد که معلوم نباشد؟؟ آنهم در دوره و زمانه ای که موشک به فضا فرستند و ماه پاره از توی فضا بیست و چهار ساعته ، فیلم پخش کند؟! پاسخ داد: بدانید و آگاه باشید که دوره ی جمود گذشته است و ما به عصر "عدم قطعیت" شوت شده ایم و "هایزنبرگ" مولای ما باشد! و ما به مدد او با پای چپ! .... نه! با پای راست! ... نه! همان پای چپ! (خلاصه هنوز قطعی نیست !) و بهر حال با یکی از دو پای خود ، به دوران هرمنوتیک مدرن دخول کرده ایم. و هر کس می تواند تاویلی داشته باشد! و هیچ تاویلی هم نادرسته نادرست نمی تواند باشد! ... و خلاصه داستان دارد! ... و اگر هم قبول ندارید خودتان بیایید این " نی" را بگیرید و نی بزنید! اگر می توانید!! که ما درمانده ایم ... بس که سرنا را از سر گشادش زدیم و نشد!!

یوسف سورنی نیا

خدا خفت نکنه رضانظام دوست که بتونی به همه تاکتیک مبارزه بیاموزی و در صفوف مبارزه حق علیه فدراسیون البته شما بخوانید باطل ، قرارشون بدی . ولی از این که بگذریم یکی نیست به این فدراسیونی های نوبنیاد و حومه آن نشین بفهماند که : بابا گیریم در این انجمن مردم نهاد رو بستید !!! البته اگر عمرتون کفاف بدهد ... با جامعه مخالف و به گفته خیلی ها کوهنوردان مستقل چی می کنید . یاد این افتادم : گیرم برگها و شاخه ها را شکستید با ریشه ها چه می کنید . در این انجمن بسته بشه اونوقت هر سه کوهنورد در سراسر کشور یه انجمن کوهنوردی مخالف با شما دایر می کنند .