فراخوان

فراخوان روز پاك‌سازي كوهستان

4 مهرماه 1386

از همه‌ي اعضاي انجمن كوه‌نوردان ايران و ديگر دوستان كوه‌نورد درخواست مي‌كنيم به مناسبت 4 مهرماه روز پاك‌سازي كوهستان، در جمعه 6 مهر (يا يكي از روزهاي نزديك به‌ آن) به سازماندهي برنامه‌هاي پاك‌سازي، و آموزش چهره به چهره يا رسانه‌اي در زمينه‌ي اهميت محيط‌هاي كوهستاني و ضرورت حفاظت از آن‌ها بپردازند.

چند پيشنهاد؛

·         اختصاص دادن دست‌كم دو ساعت از زمان برنامه‌ي كوه‌نوردي خود به جمع‌آوري زباله‌هاي يك نقطه‌ي خاص.

·         گفتگو با دكه‌داران و صاحبان رستوران در مسيرهاي كوه‌پيمايي عمومي و درخواست از آنان در مورد پاكيزه نگه‌داشتن محيط.

·         نصب اطلاعيه يا پلاكاردهاي مناسب زيست محيطي در مسيرهاي كوه‌پيمايي.

·         پخش بروشورهاي آگاهي دهنده.

·         جلب همكاري شهرداري‌ها، شوراهاي شهر و روستا ، اداره‌هاي تربيت بدني، شركت‌هاي خصوصي و ديگر سازمان‌هاي دولتي و غير دولتي به منظور پشتيباني از فعاليت‌هاي زيست‌محيطي.

·         ارائه‌ي خبر و مطلب در اين مورد، به مطبوعات، خبرگزاري‌ها وصدا و سيما

 

گروه ديده‌بان كوهستان

/ 3 نظر / 5 بازدید
وحيد نوروزي

سلام..." يادم مي آيد جبهه سبز ايران در يكي از نمايشگاهها تمام غرفه خود را سياه پوش كرده بودند و اعلام مي كردند به خاطر بي توجهي مقامات كشور به محيط زيست عزادار هستند.يا در يك سال يكي از تشکلهای مردمی چند تا هندوانه در غرفه گذاشته بودند و يكي از اعضاي آن با انداختن دستمال دور گردن خود مرتب خبر از حراج محيط زيست ميداد...بدو بدو حراجه....بدو بدو ارزونش كرديم.....يا انجمن حمايت از ..........." بقیه اش را میتوانید در صورت تمایل در وبلاگم بخوانید.