دیدار با استاد جلیل کتیبه ای

کتیبه ای متولد ۵ بهمن ١٣٠٠ و از پیشاهنگان کوه نوردی فنی ایران است . او ، بدون شک پایه گذار دیواره نوردی ایرانی و یکی از برجسته ترین کوه نویسان کشور است . او همچنین از نخستین کسانی است که بحث حفاظت محیط های کوهستانی را در ایران طرح کرده است . سه سال پیش ، در مراسم روز جهانی کوهستان ، انجمن او را به عنوان عضو افتخاری معرفی کرد . متاسفانه ، با وجود آن که ترتیبی داده بودیم که کتیبه ای به ایران بیاید ، در آن سال او گفت که دیگر قادر نیست خانه را ترک کند .

امسال ، تدارکی دیدیم تا دو نفر از تیمی که برای شرکت در جشنواره ی یخ نوردی اکرن به فرانسه می روند ، به شهر پاسائو  در آلمان بروند و پیام و سلام جامعه ی کوه نوردی ایران را به این پیش کسوت گرانقدر برسانند . خوشبختانه ، عباس ثابتیان و رضا نظام دوست توانستند راه طولانی ( حدود ١٠٠٠ کیلومتری ) پاریس - پاسائو را پشت سر بگذارند و به دیدار استاد بروند . یادداشت های ثابتیان در این مورد را در آرام کوه بخوانید .

/ 2 نظر / 9 بازدید
بیژن

درودبرگرامی همدل. تارنگاری دارم که درآن درباره گذشتار ایران مینویسم. اگر دوست داری چیزی درباره گذشتارایران بخوانی به تارنگارم سری بزن. شادوپیروزباشی. بدرود.