گزارش برگزاری دومین جشنواره حراج لوازم دست دوم طبیعت‌پیمایی و کوه‌نوردی

اگرچه این مبلغ برای یک طرح محیط‌زیستی یا در مقابل کوشش بیش از بیست نفر که در برنامه‌ریزی، تبلیغ، هماهنگی و اجرای برنامه مشارکتی همدلانه و دلسوزانه داشتند ناچیز است، اما کسب درآمد هدف جانبی طرح بود و این طرح بهانه‌ای بود تا از دغدغه‌ای مهم یعنی محیط‌زیست و حفاظت کوهستان سخن بگوییم. و باور اینکه همه‌ی ما وسایلی اعم از کوه‌نوردی یا غیرکوه‌نوردی در خانه داریم که دیگر مورد استفاده نیست، یا کمتر به سراغ آن‌ها می‌رویم و می‌تواند برای دیگران قابل استفاده باشد مهم‌ترین هدف برگزاری بود. در این حراج وسایلی عرضه شد که برای مالک آن کاربرد نداشت، اما خریدار آنرا برای استفاده خود قابل استفاده ارزیابی کرده و خریداری نمود.

و به چند نکته در برگزاری محیط‌زیستی این جشنواره‌ی حراج اشاره می‌کنم:

  • در خلال برنامه با نمایش فیلم و عکس درباره‌ی اهمیت کاهش پسماند و مسایل محیط‌زیستی صحبت شد
  • ضمن کاهش تولید پسماند در روز برگزاری، پسماندهای خشک و تر تفکیک شد
  • برای نوشیدن آب و شربت به جای لیوان یکبار مصرف، لیوان‌های شیشه‌ای داشتیم
  • جا دارد از همه عزیزانی که کالا فرستادند، یا برای خرید آمدند و کالایی خریدند یا نخریدند سپاسگزاری کنیم. برای همه تشویق‌ها و دلگرمی‌ها سپاسگزاریم و دست دوستانی که پیشاپیش برای اجرای دوباره‌ی چنین برنامه‌ای یا برنامه‌ای محیط‌زیستی در آینده اعلام داوطلبی کردند می‌فشاریم. و برای همه‌ی ایرادهای احتمالی پوزش می‌خواهیم.

لازم می‌دانیم نام همه‌ی افرادی را که در روز برگزاری کوشیدند و اجرایی خوب را رقم زدند بنویسم:

علی اسدی، فاطمه اکبری، محسن آغاسی، صادق آوانلو، علی جعفری، سعید جوانشیر، مینا حکمتی راد، مینا حیدری، مصطفی شکرآبی، زهرا صفاریان، مریم عطاریه، شیرین علمداری، علی غلام حسینی، سمیه قاسمی، پگاه مظفری، وجیهه مهربانی، سولماز نانکلی و فاطمه جوان.

همچنین برای در اختیار گذاشتن بی‌چشمداشت محل برگزاری از شهرام عباس‌نژاد، مدیر عامل باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند و برای فعالیتی مسوولانه و موفق از اردوان بهارلو، دبیر دومین دوره جشنواره حراج لوازم دست دوم طبیعت‌پیمایی و کوه‌نوردی صمیمانه سپاسگزاریم.

گزارش: محمود بهادری

عکس: مصطفی شکرآبی


/ 0 نظر / 277 بازدید