بشنو این نکته که خود را زغم آزاده کنی...

در روزنامه ی همشهری 30/7/85 آمده بود که صباح الدین متقی مدیر کل امور اجرایی کمیسیون های ماده ی 100 گفته است که از ماه آینده ساخت و سازهای غیر مجاز تهران ، از جمله ساخت و سازهای بالای 1800 متر ، در هر مرحله ای که باشند با " حکم قلع و قمع " ( تخریب ) مواجه خواهند بود. او همچنین گفته است که قالیباف شهردار تهران ، " با کسب تایید از مقام معظم رهبری واستناد به فرمایشات اخیر ایشان مبنی بر این که شهر تهران صاحب ندارد و جلوی تخلفات را از سوی هر کسی که باشد باید گرفت "، مصمم به اجرای این تصمیم است . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 دکا نیز نامه ی زیر را برای قالیباف ( رونوشت : شورای شهر تهران ، رسانه ها ) فرستاد:

جناب آقای قالیباف

شهردار محترم تهران

باسلام؛

تصمیم به تخریب ساخت وسازهای بالای 1800 متر که خبر آن در روزنامه ی همشهری مورخ 30/7/85 چاپ شده ، مایه ی خوشوقتی دوستداران طبیعت و اکثریت مردم است که ذینفعان منابع طبیعی هستند.

انجمن کوه نوردان ایران معتقد است که فقط چنین برخوردی ( که باید صورت واقعیت به خود گیرد ) و دریافت هزینه ی تخریب از سازندگان بناهای غیر مجاز می تواند مانع تجاوز روزافزون به ثروت های طبیعی تهران شود. در عین حال این رفتار می تواند الگوی خوبی باشد برای برخورد با متجاوزان به منابع طبیعی ، زمین های کشاورزی ، و مناطق حفاظت شده در سراسر کشور. هر گونه رفتار دیگر ، از جمله دریافت جریمه ، فقط سبب افزایش قیمت زمین هایی که مورد تجاوز قرار گرفته اند و تشویق متجاوزان خواهد شد.

اکنون که عالی ترین مقامات کشور و شورای شهر تهران خواهان آن هستند که " حتی یک مورد هم تجاوز به زمین های بالای 1800 متر صورت نگیرد " توفیق شما را در اجرای این تصمیم خواهانیم. در پایان پیشنهاد می کنیم که از توان تبلیغی و آموزشی سازمان های مردم نهاد نیز در پیشبرد هدف خود استفاده فرمایید.

/ 0 نظر / 9 بازدید