راب آشغال جمع‌کن در اورست

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

۱۶شهريور ۱۳۸۵ - بازتاب

«رابين كوان» كارگر اجتماعي بازنشسته‌ای است كه به «راب آشغال‌جمع‌كن» مشهور است و قصد دارد تا در مأموريتي، كمپ اصلي اورست را از وجود آشغال‌ پاك سازد.

به گزارش خبرنگار «بازتاب» به نقل از «بي.بي.سي»، «رابين» 61 ساله، نامش را به خاطر جمع‌آوري زباله‌ها در شهر خود به دست آورده است.

او چند بار نيز به پاكسازي قله‌هاي انگليس پرداخته و در ماه اكتبر هم براي سفر به كمپ اصلي اورست در ارتفاع 5380 متري به نپال پرواز خواهد كرد.

 او در اين سفر، موضوع يك فيلم مستند در مورد جمع‌آوري زباله نيز خواهد بود.

راب مي‌گويد: ايده سفر به اورست را در يك برنامه تلويزيوني، تنها به عنوان يك شوخی بيان كرده و با اعلام حمايت شركت «Traved and Terk» به اين كار مصمم شده است.

او همچنين در مصاحبه با «بي.بي.سي» گفت: «آنان از من پرسيدند كه مي‌خواهم بعدها چه كار كنم؟ من گفتم: شنيده‌ام كمپ اصلي اورست بسيار كثيف است و اگر كسي حقوق من را بدهد، كار بعدي من آنجا خواهد بود».

 

به اين ترتيب مدير شركت «Traved and Terk» كه برنامه را ديده بود، پس از مدتي به او پيشنهاد اين كار را مي‌دهد.

راب مي‌گويد: من از اين كار لذت زيادي مي‌برم، چرا که با اين كار، منظره‌هاي زيباي بسياري را خواهم ديد و ديگر به هيچ انگيزه ديگري نياز ندارم.

او مي‌گويد: براي سفر بعدي، قصد دارم تا به كليمانجارو در شرق آفريقا بروم، اما اضافه كرد: كوهستان‌هاي مورد علاقه وي تنها در بريتانيا و ولز هستند.

«كراس بي»، مدير شركت «Traved and Terk» كه پيشتر يك راهنماي كوهستان در ارتش بوده گفت: اميدوار است آنان بتوانند بيش از بيست كيسه زباله را از كمپ اصلي جمع‌آوري كنند.

او ادامه داد: زباله، يكي از مهم‌ترين مسائل سفرهاي ورزشي به نپال است.

/ 0 نظر / 92 بازدید