یک برنامه ی به یاد ماندنی

مراسم به شکلی مردمی ، کم هزینه و صمیمانه و پرشور اجرا شد . از ساعت 6 تا 6:30 از حاضران با چای و شیرینی و میوه پذیرایی شد ، سپس با خوشامدگویی از سوی مجری برنامه ( جواد نظام دوست) و خواندن قرآن ، مراسم اصلی آغاز شد . در ابتدا اعظمی نسب ، رییس آموزش و پرورش کلاردشت ضمن خوشامدگویی به حاضران مطالبی در مورد جایگاه کوه در منابع اسلامی و اهمیت کوه نوردی گفت . سپس دکتر بهرام دلفان آذری متخصص جنگل شناسی ، نکته هایی را در زمینه ی پوشش گیاهی کلاردشت و عامل های تهدید کننده ی آن مانند راه سازی و معدن کاوی و گردش گری غیرمسوولانه بیان کرد . پس از آن ، مجری شرح حال مختصری از چهار راهنمای باسابقه ی علم کوه گفت و با دعوت از بزرگان و کوه نوردان پیش کسوت حاضر در همایش ، از آنان خواست که لوح های سپاس انجمن و هدیه هایی را که به رسم یادبود فراهم شده بود به صفر نقوی ، علیدوست فرضی ، رسول نقوی و علیدوست فرضی اهدا کنند . این بخش از برنامه ، با کف زدن های ممتد و ابراز احساسات شادمانه ی جمعیت همراه بود .

در بخش دیگری از برنامه ، یک فیلم پانزده دقیقه ای نمایش داده شد که صفر ، علی محمد ، خانه ی صفر و  روستای رودبارک را در دهه ی چهل خورشیدی نشان می داد . این فیلم ، با استفاده از بخشی از فیلم « سفرهای هامی و کامی » ساخته ی زنده یاد نادر ابراهیمی ، و فیلم گروه فرانسوی صعود کننده ی دیواره ی علم کوه در سال 1345 تدوین شده بود . فیلم مورد توجه بسیار حاضران قرار گرفت و حال و هوای پر احساسی به جلسه داد . در فواصلی از برنامه هم کوه نوردان به خواندن آواز و نواختن دف پرداختند که به شور و حال خودمانی وصفای جلسه می افزود .

 

در بخش پایانی نشست ، محمد تاجران ، کوه نورد و دوچرخه سواری که با شعار « به درختان نیاز داریم » از ماه ها پیش با دوچرخه در حال سفر به دور دنیا است ، تعدادی از اسلایدهای خود را نمایش داد .

 

در این همایش ، کوه نوردانی از کلاردشت ، تهران ، تنکابن ، رامسر ، همدان ، کرمانشاه ، مشهد ، و جند شهر دیگر حضور داشتند . کوه نوردانی هم از دیگر شهرها ، برای راهنمایان پیش کسوت پیام فرستاده بودند . از میان کوه نوردان پیش کسوت و فعالان کوه نوردی کشور که در مراسم حضور داشتند ، می توان از اینان نام برد : فرخ رحمدل ، محمود فتوحی ، ابراهیم نوتاش ، ابراهیم بابایی ، داود محمدی فر ، محمد علی ابراهیمی ، محمود نظریان ، سعید اردبیلی ، نعمت الله اخضری ، عباس جعفری ، حسن زرین قلم ، عباس محمدی ... و خانم فرخنده صادق .

 

در مجموع  می توان گفت که این شب ، یکی از خاطره انگیز ترین شب های کوه نوردی ایران بود ، و قطعا به یکی از به یاد ماندنی تر رویدادهای کوه نوردی کشور هم بدل خواهد شد .

/ 5 نظر / 5 بازدید
p larijani

Thank u fo your short posts!

زانکو

دوست دارم باهم تبادل لینک داشته باشیم اگه دوست داری مرا لینک کن من شمارا لینک کردم[عینک][عینک]

سمیرا

سلام کار بسیار جالب و قابل ستایشی ست ، که امیدوارم همه ساله برگذار بشه .. آرزومند لحظه های سبز و زیبا برای همه کوهنوردان ، بخصوص راهنمایان خوب و دوستداشتنی تمام کوه های ایران[گل]

زارعي

سلام آقاي محمدي قطعا برنامه به ياد موندنيي بوده خيلي دوست داشتم در اين مراسم حاضر شم ولي بدليل حضور در كلاس سنگ پل خواب ميسر نشد. به شما و همه دست اندكاران برنامه تبريك ميگم و براي راهنمايان بي توقع و محبوب علم كوه آرزوي سلامتي دارم. با احترام زارعي

حسینی مدیروبلاگ1300مقاله وتحقیق رایگان

اگه وقت کردید به وب من هم یه سری بزنید من بیش از1300مقاله وتحقیق رایگان راجمع آوری کردم وبلاگ من باپیج رنک2آماده تبادل لینک باشماست لطفااگرتمایل داریدمن راباعنوان "1300مقاله وتحقیق رایگان"وبه آدرس:http://www.beheshtnet.blogfa.com لینک کنیدوسپس ازطریق نظرات خبردهیدتامی خواهیدباچه نام وآدرسی لینک شوید ----------------------------------------------------- ثبت رایگان وبلاگ شمادر150موتورجستجوی جهان وبلاگ بهشت نت دراقدامی دیگردرجهت ارائه خدمات رایگان به وبلاگ هااقدام به ثبت وبلاگ هابه طورمستقیم وبدون هزینه در150موتورجستجونموده است. برای استفاده ازاین سرویس رایگان می بایست آدرس وبلاگ خودرابطورکامل به همراه ایمیلی ازفردصاحب وبلاگ برای ماازطریق فرم ارسال نظرات وبلاگ بهشت نت ارسال کنیدتاوبلاگ شمادرهمان روزدرتمام150موتورجستجو ثبت شود. ایمیلی که ازشمادرخواست می شودبدین جهت است که برخی ازموتورهایی که وبلاگ شمادرآن ثبت می شوداقدام به ارسال ایمیل تاییدیه برای مطلع کردن شماازاتمام کاربه صورت صحیح می باشد که البته شمامی توانیدهرایمیلی رابرای این منظورمعرفی کنید.