علوفه پراکنی در ورجين و پيام دکتر بسکی

امروز ، در یک گروه حدودا سی نفره به پاسگاه محیط بانی زردبند رفتیم تا اقدام به علوفه پراکنی برای حیات وحش منطقه ی حفاظت شده ی ورجین کنیم . از چند روز پیش ، حدود هشت تن یونجه را که به همت گروه کوه نوردی لواسان و هیات کوه نوردی لواسان( که تعدادی از آنان عضو انجمن کوه نوردان هم هستند ) تهیه شده بود ، به پاسگاه رسانده بودیم . از ویژگی های برنامه ی امروز این بود که شورای شهر لواسان هم در جریان کار ما قرار داشت  و با نظر مساعد و کمک به تهیه ی علوفه ، ما را تشویق به اجرای این برنامه کرد .

از طریق دوستان لواسانی ، خبر این حرکت به دکتر بسکی که از فعالان عرصه ی حفاظت از محیط زیست است ، رسیده بود . دکتر بسکی  در منطقه ی گنبد کاووس زندگی می کند و با وجود سن بالا ، با صدایی لرزان از اشک شوق ابراز علاقه کرده بود که به منطقه بیاید . اما  دوستان ، به خاطر سردی هوا و دوری راه ایشان را از این کار منع کرده بودند . دکتر بسکی ، پیامی برای ما فرستاده است که بخشی از آن را در زیر می بینید :

دوستان و عزیزان جوان من

در روز تاسوعای حسینی ، به کار پرارزش مهرورزی به حیات وحش لواسانات پرداخته اید .   ملت  ما   در هزاره ی گذشته میزبان مهربانی ها و گریه های غریبانه بر شهدای دشت کربلا بوده و پرده های قلبش هماره سرود آسمانی رقت قلب و عواطف انسانی را در سراسر میهن باستانی مان نواخته است .

در شنیدن این خبر، اشک شوق از چشمانم سرازیر شد . آیین ما ، آیین پاسداشت عاطفه ها است ... در هنگامه ای که در همه جا سفره ی احسان و سخاوت گشوده و خوان کرم و اطعام برپا شده  است  ، شما عزیزان من با دستان پرسخاوت تان برای این جانداران زیبا چشم گرسنه علوفه آورده اید تا سمفونی عاطفه ها و بارش ابر مهربانی ما به اوج برسد ، و حیات وحش نیز که به دلیل مظالم انسان و گسترش شهرنشینی ، زنجیره ی چراگاه طبیعی اش پاره شده ، گرسنه نماند ... به شما به خاطر این احساس پاک تبریک می گویم .

/ 1 نظر / 6 بازدید
هومن

خسته نباشيد و خدا قوت