ساخت و ساز در ارتفاعات را گزارش کنيد

امروز بعد از ظهر در دفتر " شبکه ی سازمان های غیر دولتی محیط زیست و توسعه ی پایدار تهران" نشستی با حضور نمایندگان چند سازمان ( جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست ،  کانون وکلای سبز ، کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران ،انجمن شهر سازان ایران ، جبهه ی سبز ایران ، انجمن کوه نوردان ایران ، ...) برگزار شد و در آن در مورد ساخت و ساز در ارتفاعات تهران صحبت شد. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کانون مهندسان معمار پی گیری ها و اعتراض هایی داشته و شورای شهر تهران تصویر نامه ای را که به تاریخ 7/5/85 خطاب به قالیباف نوشته ، برای این کانون فرستاده است. دراین نامه ، چمران ، رییس شورا ، گفته است که هر گونه ساخت و ساز در منطقه های 1 و 2 از 1800 متر به بالا ؛ در منطقه ی 5 از 1600 متر به بالا ؛ و در منطقه ی 22 از 1400 متر به بالا مطلقا غیر مجاز است و کانون می تواند موارد تخلف را گزارش کند تا با متخلفان شدیدا برخورد شود. در نامه آمده است که " مقام معظم رهبری تاکید داشته اند که نباید حتی یک مورد هم خلاف در این زمینه مشاهده شود."

شورای شهر در نامه ی دیگری به تاریخ 20/5/85 گفته است که تعاونی مسکن قوه ی قضاییه هم خواستار صدور مجوز ساخت در محدودهی ممنوعه شده است . اما شهرداران حق دادن مجوز ساخت را ندارند.

 قرار شد که در شبکه یک  کارگروه تشکیل شود و موضوع را پی گیری کند وبیانیه ای در این مورد تهیه کند.   جا دارد که همه ی دوستان کوه نورد ، عکس و گزارش هایی از منطقه های کوهستانی که مورد تجاوز قرار گرفته اند تهیه کنند و برای " شبکه " یا ما بفرستند.

/ 0 نظر / 22 بازدید