می خواهیم نفس بکشیم!

نیازی به ارایه ی آمار و مستندات در خصوص جنایتی که بر اثر آلودگی هوا در حق میلیون ها نفر می شود، نیست؛ تمامی رسانه های دولتی و غیر دولتی، و بسیاری از مقام های رسمی و کارشناسان مستقل، بارها و بارها از کشته شدن چند هزار نفر در هر سال بر اثر آلودگی هوا، ابتلای ده ها هزار نفر به بیماری های قلبی و عروقی و تنفسی، رسیدن میانگین عمر در تهران به حدود 48 سال، کوتاه شدن قد کودکان و نوجوانان، کاهش ضریب هوشی شهروندان و به ویژه نونهالان، و افزایش اختلال های روانی که ناشی از سموم کشنده ای است که هر لحظه تنفس می کنیم، گفته اند.

ما با کمال احترام، از شما که قدرت وضع قانون و تصویب مقررات را دارید؛ از شما که وظیفه ی اجرای قوانین را دارید؛ و از شما که امکان مجازات متخلفان و وظیفه ی رسیدگی به دادخواهی مردم را دارید، درخواست داریم که بلافاصله و بی هیچ ملاحظه و عذری، به وظیفه ای که قانون و اخلاق و عرف و معاهدات جهانی بر عهده تان گذاشته است، عمل و برای رفع آلودگی هوای شهر تهران و دیگر شهرهای بزرگ که سبب مرگ ده ها هزار نفر شده و موجب وهن کشور است، اقدام کنید.

اسماعیل کهرم

محمد درویش

عباس محمدی

 

گیرندگان:

جناب آقای علی لاریجانی، رییس محترم مجلس شورای اسلامی

جناب آقای صادق لاریجانی، رییس محترم قوه ی قضاییه

جناب آقای احمدی نژاد، ریاست محترم جمهور

جناب آقای محسنی اژه ای، دادستان محترم کل کشور

جناب آقای محمدی زاده، رییس محترم سازمان حفاظت محیط زیست

جناب آقای پور محمدی، رییس سازمان بازرسی کل کشور

سرکار خانم مرضیه وحید دستجردی، وزیر محترم بهداشت

جناب آقای چمران، رییس محترم شورای اسلامی شهر تهران

سرکار خانم ابتکار، رییس محترم کمیته ی محیط زیست شورای شهر تهران

جناب آقای قالیباف، شهردار محترم تهران

رسانه های همگانی

/ 3 نظر / 82 بازدید
علیزاده

سلام و درود بر شما نامه ای بسیار ارزنده بود باشد که کارگشا شود با آرزوی روزهای پاک موفق باشید و برقرار

محمد باقر عیوضی

درود بر شما که سالهاست با دیدی باز به دیدبانی و کو هبانی به کمک کوهنوردان وکوهدوستان به حراست ایستاده ای وتلاش می کنی که راه نفس کشیدن ما باقی بماند ! خسته نباشید و مو فق باشید

یک مادر نگران

نگرانی و اضطراب از سرفه های بی امان فرزندم و ضریب هوشی پایینی که تازه گی با آن دست به گریبان است .به شدت ناامیدم کرده. ما بعه عنوان مادر چه میتونیم بکنیم.