برای کمک به حيات وحش در زمستان آماده شويم

                         عکس از عباس جعفری

 

توسعه ی شهرها ، راه سازی ، و دیگر دخل و تصرف های گسترده ی انسانی در طبیعت سبب شده که بیشتر زیستگاه های حیات وحش ، حالت "جزیره ای" پیدا کنند . به این معنا که جانوران نمی توانند مهاجرت ها یا جابجایی های طبیعی خود را انجام دهند و این امر، به ویژه در زمستان ، باعث می شود که آنها در به دست آوردن غذا با مشکل مواجه شوند. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 کوه نوردان و دیگر طبیعت دوستان می توانند پس از هماهنگی با اداره ها و پاسگاه های محیط زیست ، با ریختن علوفه در نقاطی که در زمستان محل تجمع حیوانات کوه زی است به استمرار بقای این مخلوقات کمک کنند.

اگر از هم اکنون شروع به جمع آوری کمک های مالی برای خرید علوفه کنیم ، چه بسا که بتوانیم با شروع بارش های سنگین برف، در زیستگاه هایی که نزدیک شهر است ، به موقع علوفه بریزیم.

 از شما درخواست می کنیم به ابتکار خود ، برنامه هایی را برای جذب کمک مالی و ذخیره سازی علوفه طرح ریزی کنید. پیشنهادها و گزارش کارهای خودتان را برای ما بفرستید.

/ 1 نظر / 22 بازدید
سید مرتضی جدی آرانی

بسمه تعالی با سلام اگر درست درک نموده باشم شما از طریق همشهری آنلاین در ارتباط با موضوع بازیافت بطریهای پلاستیکی نوشابه مباحثی را مطرح نموده اید.من برای رفع مشکل مطروحه، یعنی جمع آوری بطریهای یکبار مصرف، یک برنامه کاملا عملیاتی ومقرون به صرفه دارم که برای تحقق آن نیاز به یک حامی قوی دارم، برای شروع شما می توانید یکی دو ساعتی را در وبلاگ من وبه خصوص درکلیپ های آن سیر وسیاحتی داشته باشید ودر صورت جدی شدن مسئله با شماره۹۱۲۴۱۹۱۵۴۲ ۰تماس حاصل نمایید