روز جهانی کوهستان

برنامه های روز جهانی کوهستان در تهران و کلاردشت

 

 

*  چهارمین همایش سالانه ی تهران با عنوان « جشن کوهستان » با همکاری باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات در روز پنج شنبه 21/9/1387 از ساعت 6 تا 9 بعد ازظهر در ساختمان باشگاه آرارات ( خیابان جمهوری ، بعد از سی تیر ، کوچه ی نوبهار ، شماره ی ٢٢) برگزار خواهد شد .

در این همایش پس از خواندن پیام انجمن در ارتباط با موضوع امسال روز جهانی کوهستان ( امنیت غذایی در کوه ها ) علی سربندی ، نویسنده و پژوهشگر تاریخ ایران ، در مورد جایگاه کوه در ادب و تاریخ ایران سخن رانی خواهد کرد . در بخش های دیگری از برنامه ، اجرای موسیقی و تجلیل از هنریک مجنونیان ، پژوهشگر برجسته ی محیط زیست و نویسنده ی چند کتاب در خصوص محیط های کوهستانی را خواهیم داشت . 

 

*  در کلاردشت ، مراسم در سالن آموزش و پرورش ( میدان حسن کیف ) و از ساعت 5 تا 8 بعد از ظهر برگزار خواهد شد . در این همایش ، عباس محمدی ، مدیر گروه دیده بان کوهستان انجمن کوه نوردان ایران ، در زمینه ی امنیت غذایی در کوهستان های ایران سخن رانی خواهد کرد . همچنین ، دکتر بهرام دلفان اباذری متخصص جنگل شناسی ، در مورد ارزش جنگل های کلاردشت و ضرورت حفاظت آن ها سخن خواهد گفت . اجرای موسیقی مازندرانی و تقدیر از خادمان محیط زیست کلاردشت ، از بخش های دیگر این همایش خواهد بود .

 

شرکت در این همایش ها برای همگان آزاد است .

 

تا جایی که ما اطلاع داریم ، قرار است اعضای انجمن در شهرهای مشهد ، سمنان ، ارومیه ، و ایلام نیز برنامه هایی به مناسبت روز جهانی کوهستان برگزار کنند .

از همه ی دوستان درخواست داریم گزارش برنامه های خود را در این مورد ، برای ما بفرستند تا از آن ها برای اطلاع رسانی بعدی در رسانه ها و ارسال گزارش برای ماونتین فوروم  که در جریان فعالیت های ما هست ، استفاده کنیم .

/ 1 نظر / 5 بازدید
مهرزاد فرضی

سلام باز هم از عباس محمدی عزیز تشکر می کنم و امیدوارم بتونم در برنامه فرداشب شرکت کنم .