مناظره با سدسازان

یکی از خواست‌های تجمع کنندگان در جلوی وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی در روز 18/11/85 (نگاه کنید به یادداشت این وبلاگ در تاریخ 18بهمن) منظره با مسئولان دولتی در مورد پروژه های سدسازی بود. خوشبختانه تاکنون یک مورد مناظره‌ی رادیویی در این زمینه برگزار شده است، و دوستان پی‌گیر این هستند که منظرهی دیگری برگزار شود. به خبر زیر توجه کنید:

 

رييس پژوهشکده سازمان ميراث فرهنگی: مناظره کارشناسان راه حل مناسبی است

تهران _ خبرگزاري ميراث فرهنگي _ اين روزها سازمان هاي مردم نهاد در زمينه پيشگيري از آبگيري سد سيوند تحصن هايي را ترتيب داده اند. رييس پژوهشكده سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري معتقد است  برگزاري يك مناظره كارشناسانه در اين ميان مي تواند راه حل مناسبي براي پايان دادن به موضوع سيوند باشد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 "حسن فاضل نشلي" ، در گفت وگو با ميراث خبر تصريح كرد:‌« آنچه اكنون به عنوان اقدام انتقادي اعضاي سازمان هاي مردم نهاد در كشور ديده مي شود قابل قدرداني است.»

وي معتقد است اينكه آگاهي فرهنگي در ميان برخي پاسداران و علاقه مندان به ميراث فرهنگي تا آن حد افزايش يافته كه چنين حركت هايي را ترتيب مي دهند نيز اميدوار كننده است.

 به گفته فاضلي نشلي، سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري نيز از پيشنهاد اعضاي كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در زمينه برگزاري يك مناظره كارشناسي ميان باستان شناسان ، منتخبان سازمان هاي مردم نهاد ، مسولان وزرات نيرو و كارشناسان ميراث فرهنگي استقبال مي كند.

فاضلي تاكيد كرد:« البته برگزاري چنين مناظره اي بايد با ارايه مستندات كافي از سوي اعضاي سازمان هاي مردم نهاد باشد و اين سازمان هاي غير دولتي افراد متبحر و دانايي را براي دفاع از خواسته ها و مطالبتاتشان معرفي كنند.»

 نشلي تصريح كرد:‌« اين راه مي تواند به بسياري شبهات و سوال ها پاسخ داده و همچنين به يك حركت مثبت در تعامل ميا ننهاداهي دولتي و سازمان هاي مردم نهاد تبديل شود.»

/ 3 نظر / 5 بازدید
گرگ خاکستری

سلام، متن بیانیه خروج داوطلبان جبهه سبز اینجاست! http://www.gfipayan.persianblog.ir/

فرشيد فاريابي

http://www.persianblog.ir/posts/?weblog=kouhestan.persianblog.ir&postid=6312679 اين لينک را ببينيد

رضا نوظهوری

با درود.آقای محمدی با اجازه وبلاگتون رو لينک کردم.