سگ کشی، فعالیت غیر انسانی در ارتفاعات شمال تهران

 

گزارشی که در زیر میخوانید با توجه به مشاهدات و تلاشهای عده ای از دوست داران حیوانات در مقابل کشتن سگهای بی آزار و بی دفاع در مناطق کوهستانی شمال تهران میباشد که با انتقال این نوشته سعی در بهبود تفکرات عوامل کشتار حیوانات و سمت دهی این عوامل به اصطلاح مسئول و دیگر اقشار عامی مردم به دفاع از حقوق حیوانات و مطرح کردن راه حل هایی انسانی برای پاکسازی مناطق عمومی از سگها و حیوانات بی زبان و بی آزار شده است.

 در روز پنج شنبه مورخ 10 اردیبهشت  88 با جمعی از دوستداران طبیعت و کوهنوردی در مسیر کولکچال در حال پیاده روی به سمت قله بودیم ابتدا با شنیدن صدای تیر اندازی در ساعت 8 صبح در این مسیر عمومی با تعجب به مسیر ادامه داده تا اینکه کمی بالاتر با دیدن صحنه ای دردناک و غیر انسانی  تمام وجودمان به درد آمد.

تیرهای شلیک شده برای کشتن سگهای مسیر کوهستان بود که یکی از این سگها که هنوز نیمه جان و پر از خون شده بود به سمت مسیر عابرین پیاده خود را کشانده بود و با حالتی نیمه جان ترسان و خون آلود روی مسیر افتاد نمیدانم این زبان بسته در حال چه گناهی بوده که این طور مورد حمله یه نامرد توی منطقه زندگی خودش شده و حالا هم با زبان بی زبانی خود را به مسیر کشانده تا شاید از بی فکری عده ای، اندکی ما را به فکر فرو برد و از ما برای دفاع از زندگی خود و دیگر جانداران کوهستان کمک بخواهد.

به هر حال بعد از دیدن این صحنه برای کمک به سوی پلیس کوهستان رفتیم که حداقل این زبان بسته رو خلاص کنه و اینقدر درد مضاعف نکشه  البته ما که فقط جان حیوان برایمان ارزش داشت و اینکه میدیدیم با بدن لرزان اینهمه داره درد تحمل میکنه از پلیس خواستیم زودتر خلاصش کنه که شاید چند لحظه زودتر دردش تمام بشه ولی از آنجا که نمیدانستیم پلیس کوهستان هم مترسکی بیش با یه اسلحه کمری نیست و از اون خواستند که با این اسلحه فقط رژه بره که بگن ما هم هستیم. ایشان از خلاص کردن حیوان سر باز زد و این حیوان زبان بسته هم  با یه رد طولانی از خون از مسیر خارج شد و خودش رو گم کرد تا اینکه بمیره.

بعد از دیدن این اوضاع نابسامان و کمی پیگیری برای اینکه بفهمیم که اینان که هستند که وزن خلقت اینقدر توی ذهنشون سبک شده و به این راحتی دست به کشتن مخلوقات خالق میزنند و به خوی وحشی گری خود با عبارت پاکسازی محیط کوهستان دارند آرامش میدهند فهمیدیم  که شهرداری منطقه1 تهران دستور قتل عام سگهای بیچاره این مسیر و احتمالا مسیرهای کوهستانی دیگر شمال تهران را صادر کرده است و طبق گفته افسر پلیس کوهستان این افراد سگ کش در اواسط هفته و یا در ساعاتی از نیمه شب دست به این عمل وحشیانه میزنند که صدای ضجه ی این حیوانات بی پناه هرگز به هیچ کجا نرسد. و خود هم به خصلت پلید حیوان کشی خود آرامش دهند.

بلافاصله با خانم دیانت تماس گرفتم و مراتب را نیز به "انجمن به اصطلاح (!)حفظ محیط کوهستان" به مدیریت آقای عبداله اشتری،گزارش دادم و وقتی با بی اطلاعی ایشان مواجه شدم بیشتر متاسف شدم زیرا ایشان طرف قرار داد با شهرداری در طرحی با عنوان"بهسازی مسیرکلکچال"هستند!علاوه بر این به گفته ی خانم دیانت از "انجمن به اصطلاح(!)حمایت از حیوانات " برای جمع آوری این حیوانات بی پناه نیز درخواست کمک شده است که با امتناع ایشان مواجه شده اند!!

من نمیدانم با این عنوان دهن پر کن انجمن حمایت از حیوانات چرا به این راحتی شانه از مسئولیت خالی میکنند و بدون اینکه به خود زحمتی برای کار مضاعف و چاره اندیشی برای پاکسازی درست منطقه از سگها بدهند به دیگران اجازه پاک کردن صورت مسئله میدهند که آقا ما نمیتونیم کاری کنیم و فلان و بهمان و با زبان بی زبانی گفته اند شما بیایید و بکشید و ماجرا را بدون زحمت تمام کنید بودجه این کار هم باز مثل دیگر ماموریت هایتان بدون زخمت و صرف وقت و انرژی نوش جانتان که بی زحمت حلال تر است!

با ید به این انجمن حمایت از حیوانات بگم که شما که خود را زبان سخن حیوانات بی زبان مینامید و انجمن حفظ محیط کوهستان که در سر راه ورودی مسیر کلکچال ما همواره دکه انجمن دهن پر کنه شما را خالی از مامور و مدافع حقوق حیوانات میبینیم هر دو به کمک هم کمر به قتل این حیوانات بی آزار بسته اید.

 به هر حال بعد از آن روز تنفر بار با چندی از دوستان و دوستداران واقعی حیوانات تماس گرفتیم تا شاید بتونیم برای جمع آوری این سگها و باقیمانده اونها اقدامی کنیم و اونها رو به جای امنی که مخصوص نگهداری از سگهای آسیب دیده و بی سرپناه هستش انتقال بدیم لازم به توضیح میبینم که در این سالهای اخیر انجمن های خود جوش  با افراد غلاقه مندی با عنوان انجمن دوست داران حیوانات بوجود آمده که بدون کوچکترین کمک و مساعدتی از عوامل دولتی و غیره و با کمترین امکانات سعی در کمک رساندن به حیوانات وانجام  کار های اجرایی عقلانی و موثر برای حفظ حیات حیوانات میکنند و در این میان هم برای نگهداری سگهای بی خانمان و خیابانی و تصادفی هم در تهران و هم در کرج پناه گاه هایی بوجود آمده که با صرف کلی هزینه و وقت و انرژی اقدام  به واکسیناسیون و عقیم کردن و غذا دادن و نگهداری این سگها میکنند که یکی از این پناه گاه ها به نام    وفا  واقع در شهر جدید هشتگرد میباشد که در پایان این مطلب عکسهای مفصلی از پناه گاه وفا  آ ورده شده.

با جمعی از دوستان و هماهنگی با پناه گاه تصمیم بر آن گرفتیم که چند روز متوالی برای گرفتن سگهای بجا مانده درمنطقه کلکچال به آنجا برویم و در کمال مراقبت از سلامتی این سگها آنها را به پناهگاه انتقال بدیم که البته تا حدی هم موفق بودیم ولی چون سگهای منطقه توی این روزها از کشتار دیگر سگها و به خون کشیدن اونها خیلی ترسیده بودند معمولا به جای همیشگی خود نمی آمدند و اکثر آنها هم به ارتفاعات بالاتر رفتند که صد البته بعد از گذشت چند مدتی دو باره به ارتفاعات پایین تر برای یافتن غذا پناه می آورند که اگر باز هم جلوی کشتار بی عقل این سگها گرفته نشود جان آنها نیز در معرض خطر و به خون کشیده شدن خواهد بود.

در این میان هم چند تا از سگهای ماده و توله دار که توانایی بالاتر رفتن با توله های خود را نداشتند دیده شدند که البته خیلی هم هراس زده از ما بودند ولی بالاخره پس از صبر و صرف وقت طولانی و با کمترین وسایل و امکانات تونستیم اعتماد اونها رو جلب کنیم و چند تا از توله های نسبتا بزرگتر اونها رو بگیریم و در کمال آرامش به جای امن انتقال بدیم.

به هر حال ما به تمامی مسولین اعلام میکنیم در عوض کشتار و خونریزی سگهای زبان بسته، هم افراد دلسوز و هم مکانهای مناسبی جهت انتقال این سگها برای واکسیناسیون و هم عقیم کردن آنها برای جلوگیری از رشد بی رویه وجود داره که با صرف هزینه های بسیار کمتری میتوانند در عوض زیر سوال بردن انسانیت و همچنین آلوده کردن محیط عمومی کوهستان با ریختن خون این سگها در مسیر و تپه ها برای  انتقال مناسب و با حوصله این سگها به این مکانهای مناسب اقدام کنند و تمامی افراد این پناه گاه ها و همچنین انجمن دوست داران حیوانات تمام تلاش خودشون رو تو این زمینه تا به حال با توجه به امکانات محدود خود کرده اند و از هم اکنون هم اعلام هر گونه آمادگی برای کمک به مسئولین و دیگر دست اندر کاران این کار را دارند و با کمال افتخار برای جلوگیری از کشتار حیوانات با شما همکاری خواهند کرد و جهت پاکسازی درست و اصولی مسیرهای کوهستان قدم بر میدارند.

 

با تشکر

مرکز خیریه نگهداری از حیوانات بی سر پناه "وفا"

جمعی از دوست داران حیوانات.

 

 

/ 2 نظر / 30 بازدید
ندای انقلاب

ایهالناس مسلمان کشی‌یکی‌از سرگرمیهای جدید برای کشورها و دولتهای مسلمان و غیره مسلمان شده. جالب اینجاست که دوستان عزیز آقای احمدی خره،چین و شوروی، قبل از شمارش آرای انتخابات به ایشون تبریک گفتند. کشور چین و شوروی یک ساعت بعد از انتخابات به آنترینژاد تبریک گفتند تو نگو اینها با هم یه قرارهایی دارند و آنهم سرگرمی هست که هر ستاشون دوست دارند و آن هم، مسلمان کشی‌. در ارومجی چین و در چچنیا شوروی و در ایران عزیز دولتها همه مشغول مسلمان کشی‌هستند.احمدی‌نژاد ممکن که خایهٔ امریکا و انگلیس را نمیمالد ولی‌ خوب خایهٔ چین و شوروی را ما چ می‌کند. هی‌نماز جمعه داد میزنم مرگ بر یهودی و صهیونیست تو نگو پولدارترین ادمهایی که شوروی را اداره میکنند یهودی هستند. هر هفته میرم نماز جمعه داد میزنم مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس تو نگو مسلمان کشهای اصلی‌، چین، شوروی و همین رئیس جمهور قلابی خودمون آقای احمقی خره جنایتکار هستند. «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»

شهاب

سلام به نظر شما كدام يكي حيوان است درضمن شرق تهرانمداستان است جنوب تهرانم همين توي جنگلها هم همينه