همایش همدان

همایش هیمالیانوردان در همدان ، و محیط کوهستان الوند

 

در بعد ازظهر روز چهارشنبه 6/3/88 به دعوت هیات کوه نوردی استان همدان ، همایشی در شهر همدان برگزار شد که در آن شماری از صعود کنندگان ایرانی قله های بلند جهان ، همچنین جمعی از دیگر کوه نوردان کشور شرکت داشتند . در این جلسه ، از اعضای تیم های صعودکننده ی اورست در سال های 77 و 84 تقدیر شد و فیلم هایی مربوط به هیات های ایرانی اورست ( پیش و پس از انقلاب ) نمایش داده شد .

 

از سوی دفتر نمایندگی انجمن کوه نوردان در همدان ( که بعضی از اعضای آن در هیات هم فعال هستند ) ، از هیات مدیره ی انجمن دعوت شده بود که در این همایش شرت کنند . به این ترتیب ، سه نفر از هیات مدیره ( حسن زرین قلم ، عباس ثابتیان ، عباس محمدی ) به همدان رفتیم و ضمن حضور در جلسه و دیدار با جمعی از دوستان قدیمی و جدید ، در برنامه ی صعود به قله ی الوند که در روز پنج شنبه برگزار شد هم شرکت کردیم .

 

بزرگ ترین مشکلی که کوهستان پر ارج الوند از چند سال پیش با آن درگیر بوده ، موضوع احداث خط تله کابین از گنج نامه تا میدان میشان است که متاسفانه با وجود مخالفت های کوه نوردان ، سازمان میراث فرهنگی و گروه های مدافع محیط زیست ، سرانجام این خط  از چند ماه پیش راه اندازی شد . صعود به قله ، و پی گیری اعضای انجمن در همدان فرصتی را فراهم کرد تا با مدیر عامل شرکت تله کابین گنج نامه نشستی داشته باشیم و دغدغه های خودمان را که در سال های گذشته به شکل نامه و بروشور و مقاله ارایه داده بودیم ، رو در رو طرح کنیم . خوشبختانه ، این مدیر ( آقای اردستانی ) با رویی خوش پذیرای ما شد و گفت که خودش و مجموعه ی شرکت هم دل سوز محیط زیست الوند هستند و آمادگی دارند که با ما جلسه های بیشتری داشته باشند تا نقطه نظرهای زیست محیطی را در محدوده ی تله کابین لحاظ کنند .

 

این جلسه ، از چند نظر مفید بود ؛ گزارش آن را در فرصت های بعدی به اطلاع می رسانم .

/ 6 نظر / 9 بازدید
محمد جان

[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] وبلاگ خوبی داری

محمد جان

[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] وبلاگ خوبی داری

الوندي-ديارالوند

جناب محمدي بسيار خوشحال شدم از آشنائيتون و از اينكه دلسوزانه براي الوند نوشتيد -راجع به تله كابين و وسايل دست دومش و .... بماند بعد.

محمد درویش

درود بر عباس محمدی عزیز. به باور من ایرانی ها اغلب دچار آفت بدبینی و توهم توطئه هستند. نیاز جامعه ما خوش بینی است. خوش بینی می تواند انرژی مثبت در جامعه تزریق کند. به هر حال همان گونه که گفتم و شما خود در نشستهای ما در ستاد آقای موسوی حضور داشتید، ایشان تنها فردی است که برنامه های محیط زیستی خود را تدوین کرده و در بند ۲۳ از منشور ۲۸ ماده ای اش بر آن تاکید کرده است. همچنین به شهادت این خبر خبرگزاری مهر، انتخاب رنگ سبز مرتبط با دغدغه های محیط زیستی موسوی هم بوده است. در هر حال، من برای شما احترام فراوانی قایل هستم و تفاوت زیادی هم در کروبی یا موسوی نمی بینم. امیدوارم یکی از این دو عزیز برنده انتخابات شوند و بتوانند به پایداری محیط زیست ایران کمک کنند.

رهگذر

میر حسین موسوی، نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مانفیست خود را در حوزه منابع‌طبیعی و محیط‌زسیت در همایشی با نام راهبردهای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی در دولت سبزمعرفی و ارائه می‌کند. این بیانیه را جمعی از کارشناسان، صاحب نظران، اساتید و فعالان جامعه مدنی تدوین کرده‌اند که در جهت پیشبرد اندیشه‌های زیست‌محیطی و راهبردهای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی در دولت سبز است. در همایش تبیین مانفیست مهندس موسوی که در تاریخ شنبه 16 خرداد ماه 88 از ساعت 17 تا 19 برگزار می‌شود، دکتر زهرا رهنورد، دکتر معصومه ابتکار، دکتر اسماعیل کهرم، مهندس محمد درویش، مهندس یاسر انصاری و دکتر امیر ارجمند به ایراد سخن خواهند پرداخت. علاقمندان به‌حضور در این همایش می‌توانند به آدرس تهران - میدان فاطمی- خیابان میرهادی- طبقه اول منفی مراجعه کنند.