شکرشکنی تازه ی دکتر کردوانی!

یک بار دیگر استاد نمونه جناب آقای پروفسور دکتر پرویز کردوانی زبان به سخن گشودند، و در و گوهر بر فضای رسانه ای کشور، به ویژه بر ستون های زیست محیطی باریدن گرفت و دل های خسته ی دردمندان عرصه ی طبیعت این سرزمین - بلکه کل جهان - دگرباره جوان و شاداب شد!

حضرت ایشان که "پدر کویر شناسی ایران" کمترین لقب شان، و "صاحب کرسی نظریه پردازی" دانشگاه تهران فقط یکی از کنیه هاشان است، و از افتخارات تابناک جهان فرهنگ و دانش به شمار می روند، به تازگی پس از خواندن دعای زیارت اهل قبور بر مزار شادروان دریاچه ی اورمیه فرموده اند:

ایسنا "... دریاچه ارومیه را کشته‌ایم و چاره‌ای برای دوباره زنده‌کردن آن نداریم... باید نمک این دریاچه را هرچه زودتر برداشت کرد تا بیش از این به آب‌های زیرزمینی ضرر نزند، ضمن این‌که نمک این دریاچه با سایر نمک‌ها متفاوت است و می‌تواند در صنایع مختلف مانند تولید خمیر‌دندان مورد استفاده قرار بگیرد... آذربایجان می‌تواند از وضعیت فعلی استفاده کند به شرط این‌که نمک‌ها برداشت شود و سطح دریاچه با شن و ماسه پر شود تا سبز‌شدن سطح آن از ایجاد گرد و غبار و فرستادن باد گرم به شهرهای اطراف جلوگیری کند."

بدیهی است که با چند میلیارد تن نمک این دریاچه ی سابق و منحله می توانیم تریلیون ها لوله خمیردندان ویژه ی لثه های حساس تولید کنیم و آن ها را به تمامی بلاد و قصبات جهان و بلکه کهکشان صادر کنیم و در این وانفسای بی دلاری، خانه هامان را پر ارز و پر رونق سازیم. همچنین می توانیم با خشک کردن دریای خزر و خلیج فارس و دریای عمان، سرانه ی فضای سبز کلیه ی ساکنان کره ی ارض را چند برابر کنیم.

از مقامات مسوول، عاجزانه درخواست داریم به منظور حفظ این ذریه ی گرانقدر کویر، و جلوگیری از ربوده شدن شان توسط عوامل انگلیس و آمریکای جهانخوار، که قطعا برای استفاده از تجربه های "دریاچه کشی" ایشان نقشه کشیده اند، هرچه سریع تر نسبت به استقرار بادیگاردهای کافی برایشان اقدام نمایند.

برای آشنایی بیشتر با این چهره ی جاودان علم و معرفت، نگاه کنید به: اینجا و اینجا

/ 5 نظر / 107 بازدید
رضا

این عوضی از کی پول گرفته که داره اینطور زر می زنه واقعا متاسفم که که دانشمندهای ما به خاطر پول دارند خودشون رو می فروشند و و یک حرفهایی می زنند که ادم باورش نمی شه خدا لعنتت که مگه آذربایجان مرده که تو همیچین غلطی رو بخوای عملی کنی

برای این آغا پدر کویر سازی در ایران برازنده است!

احسان

درود بر جناب محمدی حالا من که نه ادعای محیط زیستی دارم ونه سوادش را اما سعی کردیم در حد خودمون دیگران را تشویق کنم که محیط زیستمون را حفظ کنیم به خصوص حیات وحش و پوشش گیاهی. حالا چندتا از این به اصطلاح بزرگان محیط زیست درفشانی میفرمایند و ما و فعالیت های ما را سکه ی یک پول میکنند در مقابل همین مخاطبان که ماه ها برای تغییر دیدگاهشان تلاش کرده ایم و به عنوان یک محیط زیستی احساس میکنم که گاو نه من شیر هستم. این پدر بزرگوار گویا تالاب گاوخونی را فراموش کرده اند که الان به کانون گرد و غبار تبدیل شده .فکر میکنم وجود پوشش گیاهی مستلزم وجود آب است. دقیقا همین برنامه ای که بر سر گاوخونی پیاده شد برای دریاچه ی ارومیه هم پیش خواهد آمد و برفرض اگر هم نمک را برداشت کردند و با گیاه پوشش دادند آب این گیاهان باید از کجا تامین شود

حسن قربانی

درود به شرفت آقای محمدی حتما دکتر کردوانی یا عقلشو از دست داده و فسیل شده یا این که جیره خور شده و داره پورسانت بازنشستگی 2 برابر بقیه می گیره یا این که ماها همه تو دانشگاه اشتباه یاد گرفتیم و همه دنیا جز آغا کردوانی اشتباه می کنن ؟ یکی بگه چه خبره ؟

با سلام به کلیه دوستان من کارشناس ارشد منابع طبیعی هستم و تخصصم اکولوژی منابع طبیعی است-- جای بسی خوشحالی است که حتی هموطنانی که صادقانه ابراز نمودند مدرک آکادمیک نیز ندارند از فرمایشات گهربار پدر علم کویرشناسی!!! که شاید عنوان(( پدر کویرزایی ایران)) عنوانی بهتر برای ایشان بود رگ گردنشان ورم کرده. چه زود فراموش کردیم که صدها هزار شهید خونشان را فدا کردند که وجبی از خاک این مملکت به تاراج و نابودی نرود و وجب به وجب خاک این سرزمین حفظ شود و نابود نگردد!!!! به امید کوری چشم آنانکه روی دیدن منابع طبیعی ایران اسلامی را ندارند