صلح سبز در ايران

چند روز پیش از دفتر  شبکه ی سازمان های غیر دولتی زیست محیطی خبر دادند  که چند نفر از سازمان صلح سبز  به ایران آمده اند و  از نمایندگان سازمان های غیر دولتی دعوت کرده اند که به مهمانی شام آنان بیایند . قرار ، دیشب بود در هتل امیر (تهران ، خیابان طالقانی) ؛ آقایی از هلند به نام  Paul  Horsman  ، خانمی از انگلستان و خانم دیگری از آمریکا ( نمایندگان گرین پیس ) ، ۴ـ۳ نفر از سازمان های غیر دولتی ایران ، دکتر هرمز اسدی از اکولوژیست های برجسته ی ایران ، یک نفر از سازمان حفاظت محیط زیست ـ که متاسفانه نام اش را به یاد ندارم ـ‌ و خانم دکتر شاهسوندی ، قائم مقام شبکه، در نشست حضور داشتند . 

 ابتدا  آ ن خانم انگلیسی توضیحاتی در مورد «صلح سبز » (Green Peace ) داد  و از جمله گفت که این سازمان غیر دولتی بین المللی  هیچ کمکی از دولت ها ، سازمان های دولتی ، و صنایع و شرکت ها نمی گیرد ، و نیاز های مالی آن فقط از طریق سه میلیون عضوی که در سراسر جهان دارد ، تامین می شود . صلح سبز سه کشتی دارد که در آ ب های جهان گردش می کند و کارزارهایی را در دفاع از محیط زیست به راه می اندازد .  توضیح دادند که صلح سبز به تازگی ، کارزاری را به عنوان Peaceful  Energy Campaignn در خلیج فارس راه انداخته اند که هدف آن دفاع از عاری بودن خلیج فارس از مواد رادیو اکتیو است .  همچنین گفتند که در نظر دارند تصویر بهتری از این منطقه را برای جهان غرب ارایه دهند .

نمایندگان گرین پیس از نمایندگان  سازمان های غیر دولتی و دیگر علاقمندان دعوت کردند که در برنامه ی ویژه ی آنان بر روی کشتی سازمان ( به نام Rainbiw Warrior ) شرکت کنند. این برنامه در یکی از روزهای ۲۸ یا ۲۹ بهمن در ساحل بوشهر برگزار خواهد شد . (برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۱۶۴۶۱۶۲۰۱۰ + تماس بگیرید .)

ای میل : paul.horsman@diala.greenpeace.org

 

سایت گرین پیس : www.greenpeace.org

/ 0 نظر / 58 بازدید