جنگل ابر را تخریب نکنید!

احتراما به استحضار عالی می رساند نزدیک به یک دهه جهاد مدنی و تلاش گروه‌های زیست محیطی و مردم‌نهاد استان‌های سمنان و گلستان در رابطه با ممانعت از تاراج بقایای جنگل هیرکانی ابر به بهانه‌ی احداث جاده‌ی غیر ضروری و فاقد هرگونه توجیه اقتصادی و زیست محیطی جنگل ابر، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و حاکم شدن عقلانیت بر تصمیم گیری‌های کلان به ثمر نشست و سرانجام دستور توقف اجرایی شدن این پروژه کاملا مخرب محیط زیست و نابود کننده‌ی جنگل های هیرکانی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر گردید. اما با توجه به اهمیت اکولوژیک این منطقه‌ی خاص، انتظار می رود نسبت به ارتقای ضریب حفاظتی این مجموعه‌ی بی نظیر اقدامی فوری صورت گیرد.

در این راستا اخذ موافقت دو وزارتخانه‌ی صنعت و معدن و تجارت؛ و جهاد کشاورزی ( سازمان جنگل‌ها، منابع طبیعی و آبخیزداری) ضروری است. اما ظاهرا این دو وزارتخانه تمایلی به همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست در این مورد خاص نداشته و از سوی دیگر نیز زمزمه‌هایی مبنی بر آغاز مجدد مطالعات احداث این جاده به گوش می رسد.

لذا از حضرتعالی به عنوان رییس شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور استدعای عاجل داریم با نگاهی ویژه به این موضوع، ضمن صدور دستور توقف کامل این پروژه، نسبت به ارتقای ضریب حفاظتی جنگل ابر و اعلام این منطقه دست کم به عنوان «منطقه ی حفاظت شده‌ی جنگل ابر» دستور مقتضی را صادر فرمایید. 

با تشکر

 ستاد مردمی حفاظت از جنگل ابر

/ 0 نظر / 7 بازدید