انجمن کوهنوردان روابط داخلی و بین‌المللی خود را رشد می‌دهد

حسین سلطان زاده:
 مجمع عمومی عادی انجمن کوهنوردان ایران برای انتخاب اعضای هیات‌مدیره، روز سه‌شنبه 28 آبان برگزار می‌شود.  
به گزارش میراث‌خبر، در مجمع عمومی عادی انجمن کوهنوردان ایران علاوه بر موضوع انتخابات هیات‌مدیره و بازرس، کارنامه سال گذشته ارایه و خطوط اصلی فعالیت برای یک‌سال آینده نیز اعلام می‌شود. 
عباس محمدی، رییس هیات مدیره انجمن کوهنوردان ایران، در گفت و گو با خبرگزاری میراث‌فرهنگی با اعلام‌اینکه در این دو سال، سعی شد تا رابطه انجمن کوهنوردان از یک‌طرف با جامعه کوهنوردان که بخشی از آن فدراسیون است و از طرف دیگر ارتباط با تشکیلات بین‌المللی کوهنوردی فنی دنیا، از جمله G.H.M افزایش یابد، افزود:« ما به این ارتباط راضی نیستم ولی نسبت به گذشته رشد قابل توجهی داشته و نشان‌گر این موضوع است که یک نهاد خصوصی می‌تواند در سطح بین‌المللی با برقراری روابط، به موفقیت‌هایی دست‌ یابد.» 
او با اعلام اینکه انجمن به دنبال مدیریت متمرکز در زمینه کوهنوردی نیست، توضیح داد:‌ «کار اصلی انجمن کوهنوردان ایران اتصال فعالیت‌های جامعه کوهنوردی به همدیگر و بهره‌مندی از تجربیات است.» 
محمدی همچنین درباره صعودهای فنی انجام گرفته گفت: «صعود به قله نانگاپاربات به عنوان یکی از کارنامه‌های قابل قبول و موفق انجمن کوهنوردان ایران است. این صعود که از طراحی و برنامه‌ریزی فنی انجمن کوهنوردان ایران بهره‌می‌جست، به عنوان یک صعود مستقل و با استفاده از توان بخش خصوصی و بدون وابستگی به حمایت‌های فدراسیون و دولت، فعالیتی ارزشمند در تاریخ کوهنوردی ایران بود.» 
رییس هیات‌مدیره انجمن کوهنوردان حادثه را بخشی جداناپذیر از کوهنوردی دانست و افزود:‌ «پایین آوردن حوادث کوهنوردی با بررسی حوادث امکان‌پذیر است. در هرصورت انجمن کوهنوردان در این خصوص هم بحث می‌کند، هم انتقاد می کند و هم برای جست و جو و بدون کمک بخش دولتی کار عملیاتی انجام می‌دهد.» 
او همچنین با تاکید مجدد در قوی‌تر کردن ارتباطات بین‌المللی انجمن در آینده، ادامه داد: «کوهنوردی ما در سال‌های گذشته درجا زده است و فعالیت‌هایی که انجام گرفته ناچیز بوده، و این زمانی اصلاح می‌شود که بتوان با استفاده از ارتباطات قوی‌تر تجربیاتمان را بالا ببریم.» 
مجمع کوهنوردان ایرن، بالاترین ارگان انجمن کوهنوردان ایران است؛ در مجمع امسال، دوره دوساله فعالیت هیات مدیره کنونی به پایان می‌رسد و به این دلیل انتخابات هیات مدیره و بازرس جدید هم انجام خواهد شد.
/ 1 نظر / 4 بازدید
عباس محمدی

حسین سلطان زاده ی عزیز ، کمی در دریافت سخن من اشتباه کرده است : برنامه ی نانگاپاربات ، از "طراحی و برنامه ریزی انجمن " بهره نبرده است ، بلکه با برنامه ریزی تعدادی از دوستان و اعضای انجمن اجرا شده و به هر حال جزو برنامه های جامعه ی کوه نوردی غیردولتی ایران است . انجمن کوه نوردان ایران ، طرفدار باشگاه ها و گروه ها و جامعه ی غیردولتی است ( و البته دشمن کوه نوردان دولتی هم نیست ! )